ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

10 اسفند 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری برنا، سیف الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در خبری اعلام کرد در ایام نوروز 98 نرخ اسکان در اقامتگاه‌ های رسمی استان افزایش نمی‌ یابد.

بر اساس این مصاحبه که آقای فرزانه با این خبرگزاری انجام داده، آمده است: 

بهای اقامت در اماکن رسمی استان شامل هتل، متل، مهمانسرا، خانه مسافر و اقامتگاه‌های بومگردی برای تعطیلات نوروزی ثابت می‌ ماند و مدیران این مجموعه‌ ها موظفند نرخ مصوب را روی تابلو نوشته و در معرض دید گردشگران قرار دهند.

آقای فرزانه در ادامه هشدار داد که تمامی اقامتگاه های رسمی استان مازندران در ایام نوروز تحت نظر هستند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با آنها برخورد می شود. امسال برای پذیرایی مسافران نوروزی در مازندران 15 درصد به ظرفیت اقامتگاه های رسمی استان اضافه شده است. مساله ای که باعث شده است تا اقامتگاه های مازندران به طور کلی در حدود 64 هزار تخت ظرفیت داشته باشند. هر چند اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش بینی کرده است تا ظرفیت اقامتی استان در ایام نوروز بیشتر شود. 

استان مازندران همچنین علاوه بر اقامتگاه های رسمی بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر شب، ظرفیت برای اسکان غیر رسمی مانند ویلاهای استیجاری، اماکن مذهبی، مدارس و ... دارد. 

بر اساس آمار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مازندران امسال از بیش از 20 میلیون نفر شب میزبانی کرد که حدود 15 میلیون نفر شب آن به نوروز 97 تعلق داشت.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET