ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، ایران و عربستان بعد از انجام دو دور مذاکرات در مورد مراسم حج به توافق رسیدند و تفاهم نامه حج 98 را امضا کردند. 

بر اساس این گزارش که به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت آورده شده، هیات مذاکرات حج تمتع 98 با سرپرستی علی رضا رشیدیان -رییس سازمان حج و زیارت- با دعوت بنتن -وزیر حج عربستان- یکشنبه عازم عربستان شدند تا در مورد حج تمتع سال 98 با یکدیگر مذاکره کنند.

در جلسه ابتدایی این مذاکرات، کارشناسان در مورد موضوع های اجرایی حج با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند و پیشنهادهای لازم را ارایه دادند. نتیجه این دور مذاکرات برای مذاکره میان رییس سازمان حج و زیارت و وزیر حج عربستان آماده شد. در جلسه نهایی نیز دو کشور در مورد جمع بندی مذاکرات کارشناسی و موارد دیگر صحبت کردند. 

در این جلسه، آقای رشیدیان فهرستی از مشکلات حج 97 را به طرف مقابل ارایه کرد و پیشنهاداتی برای حل این مشکلات بیان داشت. وزیر حج عربستان نیز در مورد مشکلات به وجود آماده نظر خود را ابراز کرد و قول مساعد داد تا برای رفع و بهبود آنها در حج 98 برنامه ریزی هایی انجام دهد. نتیجه تمام این صحبت ها به امضای تفاهم نامه حج 98 منجر شد. 

از جمله بندهای این تفاهم نامه می توان به قول مساعد وزیر حج عربستان در زمینه راه اندازی دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان، تسهیل ویزا و اقامت اعضای کمتیه اجرایی و تیم کنسولگری در موعد مقرر اشاره کرد. 

بر اساس این تفاهم نامه تعداد حجاح و عوامل اجرایی ایران برای حج تمتع 98، 86 هزار و 500 نفر خواهد بود. همچنین در این تفاهم نامه آورده شده است با ایرانی ها با عزت و کرامت، رفتار و امنیت و سلامت آنها تضمین شود. 

هر سال وزارت حج و عمره عربستان از تمام کشورهای اسلامی برای انجام حج تمتع در این کشور حضور داشته باشند که امسال نیز بر طبق روال معمول از ایران برای شرکت در حج سال 1440 دعوت به عمل آمده است.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET