karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

17 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت چمدان سی ان ان تراول، در گزارش جذابی به معرفی روستای گازرخان، کوه های البرز و قلعه الموت پرداخت و آنها را به گردشگران دنیا به ویژه آمریکایی ها معرفی کرد. 

در این گزارش به طور خلاصه چنین آمده است: 

پشت اولین خاکریزهای کوه های البرز در شمال ایران، زیر دیواره غیرقابل نفوذ تپه ماهورهایی در دره باریکی روستای گازرخان به چشم می خورد. روستایی که با باغ های انار و درختان صنوبری که سراسر این زمین شیبدار را سبز کرده اند احاطه شده است. سپس توده ای از سنگ های خاکستری-قهوه ای کنار روستا پدیدار می شود و شما فقط در آن لحظه است که می توانید استحکامات را در نوک قلعه بشناسید. 

سی ان ان تراول در ادامه گزارشش می نویسد که این قلعه الموت است، اولین مقر فرقه ای که نام اساسین (Assassin | به معنی قاتل) از آنها گرفته شد و توانست هزار سال عمر کند. الموت "آشیانه عقاب" معنی می دهد و در قرن یازدهم میلادی، به وسیله حسن صباح فتح شد. حسن صباح، موسس سلسله اسماعیلیان است. 

امروز اما قلعه الموت از روزگاران اوجش فاصله گرفته است. بازدیدکنندگان برای آمدن به قلعه الموت می توانند صبح زود تهران را به مقصد قزوین ترک کنند و چند ساعت بعد اولین خاکریزهای الموت را ببینند و بعد برای ناهار به روستای گازرخان برسند. قلعه الموت برای کتابخانه خود مشهور بود، کتابخانه ای که با وجود کوچک بودنش، منبع غنی از انواع کتاب ها بود و از سیستم آبیاری پیچیده ای بهره می برد. چشم اندازی که از قلعه الموت به دره و کوه های اطراف وجود دارد، بی نظیر است. 

الموت قزوین

روستای گازرخان

روستای گازرخان

روستای گازرخان

الموت قزوین

روستای گازرخان

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.