ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

17 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت چمدان سی ان ان تراول، در گزارش جذابی به معرفی روستای گازرخان، کوه های البرز و قلعه الموت پرداخت و آنها را به گردشگران دنیا به ویژه آمریکایی ها معرفی کرد. 

در این گزارش به طور خلاصه چنین آمده است: 

پشت اولین خاکریزهای کوه های البرز در شمال ایران، زیر دیواره غیرقابل نفوذ تپه ماهورهایی در دره باریکی روستای گازرخان به چشم می خورد. روستایی که با باغ های انار و درختان صنوبری که سراسر این زمین شیبدار را سبز کرده اند احاطه شده است. سپس توده ای از سنگ های خاکستری-قهوه ای کنار روستا پدیدار می شود و شما فقط در آن لحظه است که می توانید استحکامات را در نوک قلعه بشناسید. 

سی ان ان تراول در ادامه گزارشش می نویسد که این قلعه الموت است، اولین مقر فرقه ای که نام اساسین (Assassin | به معنی قاتل) از آنها گرفته شد و توانست هزار سال عمر کند. الموت "آشیانه عقاب" معنی می دهد و در قرن یازدهم میلادی، به وسیله حسن صباح فتح شد. حسن صباح، موسس سلسله اسماعیلیان است. 

امروز اما قلعه الموت از روزگاران اوجش فاصله گرفته است. بازدیدکنندگان برای آمدن به قلعه الموت می توانند صبح زود تهران را به مقصد قزوین ترک کنند و چند ساعت بعد اولین خاکریزهای الموت را ببینند و بعد برای ناهار به روستای گازرخان برسند. قلعه الموت برای کتابخانه خود مشهور بود، کتابخانه ای که با وجود کوچک بودنش، منبع غنی از انواع کتاب ها بود و از سیستم آبیاری پیچیده ای بهره می برد. چشم اندازی که از قلعه الموت به دره و کوه های اطراف وجود دارد، بی نظیر است. 

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.