karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، کارشناسان هواشناسی پیش بینی کرده اند که دمای جهانی در سال 2019 میلادی از میانگین معمول خود فراتر رود و به بالاترین رکورد افرایش دما که تاکنون به ثبت رسیده، نزدیک شود. 

بر اساس این گزارش، کارشناسان هواشناسی در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که میانگین دمای جهانی در سال 2019 به حدود 1.1 درجه سانتی گراد بیشتر از دوره پیش از صنعتی شدن برسد و خود را به رکورد افزایش دمای 1.15 درجه سانتی گرادی دما در سال 2016 نزدیک کند. 

این کارشناسان در اظهارات خود دلیل این افزایش شدید دما را تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت انسان و تاثیر پدیده آب و هوایی ال نینو می دانند که باعث گرم تر شدن هوا می شود. 

بر اساس این یافته ها، پیش بینی های صورت گرفته از وضعیت دما در سال آینده نشان می دهد سال 2019 یکی از پنج سالی ست که بالاترین میزان دما در آنها گزارش شده است. بیشتر این افزایش دماها از سال 2015 به بعد اتفاق افتاده اند و در تمام آنها دما در حدود یک درجه سانتی گراد بالاتر از رکورد ثبت شده پیش از دوره صنعتی شدن است. 

این محققان همچنین در ادامه به این موضوع اشاره کرده اند که کشورهای جهان در دستورالعملی راه های اجرایی شدن قرارداد آب و هوایی پاریس را ارائه کرده اند تا از افزایش بیش از 1.5 درجه سانتی گرادی دما جلوگیری  کنند. اما با این وجود هنوز پیش بینی ها بر این است که روند افزایشی میزان انتشار گاز کربن در سال 2019 ادامه پیدا کند. 

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.