karnaval.ir

مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

مسافرت رفتن و گشت و گذار در کشورها و شهرهای مختلف یکی از لذت بخش ترین کارهاست. تصور کنید دغدغه و مشکلات زندگی روتین و یک نواخت خود را رها و با چمدانی پر از وسیله و لباس، به راه بیفتید. به دور از فکر و خیال، به کشور جدیدی بروید و فقط به فکر خوشگذرانی و تفریح خود باشید. به جاذبه ها و دیدنی های شهرهای آن کشور سر بزنید و از شهری به شهر دیگر بروید. اما همان طورکه فکر و خیال در این رابطه بسیار شیرین و لذت بخش است، گاه در واقعیت مشکلات بزرگی را به همراه دارد، به خصوص برای خانم های تنها. 

متاسفانه با وجود برخی مشکلات مانند مسائل امنیتی، پیچیدگی مسیرها و...  خانم ها نمی توانند به هر کشوری به تنهایی سفر کنند و همین موجب می شود که یکی از آرزوهای آن ها که همان تنها سفر کردن است، همیشه در دل آن ها باقی بماند. اما اگر شما هم خانمی با چنین آرزویی هستید، دیگر نگران نباشید! چرا که امروز برای شما لیستی از کشورهایی تهیه کردیم که به عنوان یک خانم تنها می توانید با خیالی راحت به آن جا سفر کنید و از تعطیلات خود لذت ببرید.

همراه کارناوال باشید تا با 12 کشوری که خانم ها می توانند به تنهایی به آن جا سفر کنند، آشنا شوید.

1- نروژ

نروژ، کشوری که از آن با عنوان مقصدی امن برای خانم های مسافر یاد می شود؛ جایی که یک خانم می تواند به تنهایی به آن سفر کند بدون آن که اضطراب و یا نگرانی داشته باشد. کشور های اسکاندیناوی از کیفیت بالای زندگی و درجه ی بالای خوشبختی برخوردار هستند؛ نروژ هم در این منطقه قرار دارد و به همین جهت می توان آن را کشوری امن با درجه ی کیفی مناسب برای زندگی و سفر ارزیابی کرد. نروژی ها افرادی خوش برخورد هستند و به فرهنگ خود می بالند. اگر یک خانم تنها هستید که به نروژ سفر می کند، می توانید روی کمک مردمان نروژ حساب باز کنید چرا که آن ها از کمک کردن به دیگران، لذت می برند. برای ایجاد ارتباط با آن ها هم نگران نباشید؛ تسلط به زبان انگلیسی کفایت می کند.

 طبیعت خارق العاده ی این کشور شامل آبدره ها، یخچال های طبیعی، شفق های قطبی و 21 پارک ملی این کشور است. عاشقان گشت و گذار در فضاهای شهری جذاب هم با شهرهای ترومسو (Tromso)، استاوانگر (Stavanger)، برگن (Bergen) و اسلو (Oslo) تحت تاثیر قرار می گیرند.

نروژ

Benny Marty

2- ژاپن

ژاپن یکی از مقصد های ایده آلی است که خانم ها به تنهایی می توانند به آن جا سفر کنند. در سفر به ژاپن با کشوری تمیز و با نظم روبرو هستید که مردمانش در کمال ادب با شما رفتار می کنند. سیستم حمل و نقل این کشور چه در شهر و چه در خارج از شهر به راحتی قابل استفاده است.

شاید یکی از چالش هایی که بر سر راه هر مسافر ژاپن قرار می گیرد، زبان مردمان این کشور است. بدون شک مقابله با این چالش وقتی یک خانم تنها باشید، برایتان سخت تر می شود. اکثر مردم این کشور هنگامی که شما حتی یک کلمه به زبان ژاپنی صحبت کنید، هیجان زده می شوند و برخی دوست دارند که انگلیسی صحبت کردن را با شما تمرین کنند.

اگر شما در شهری در این کشور گم شدید اصلا نگران نباشید چون ژاپنی ها به شما کمک خواهند کرد تا به مقصدتان برسید. ژاپن کشوری امن است؛ پس اگر یک خانم گردشگر تنها هستید، گشت و گذار در ژاپن می تواند برایتان خاطره انگیز باشد.

ژاپن

Doumaux Nathan

3- کاستاریکا

این کشور برای خانم هایی که به دنبال طعم واقعی زندگی هستند، مقصدی ایده آل است. اگر به دنبال ماجراجویی، طبیعت گردی و آرامش هستید، موقعیت ها و انتخاب های بی پایانی در این کشور منتظر شماست. در کاستاریکا می توانید با زیپ لاین از میان جنگل های بارانی عبور کنید، در جنگل های ابری قدم بزنید و موج سواری را یاد بگیرید. بسیاری از زنان در سفر به کاستاریکا واهمه دارند که از سوی مردمان این کشور، با آن ها رفتار خوبی نشود اما خیالتان راحت باشد؛ مردم این کشور رفتار دوستانه ای دارند اما برای روابط خود حد و مرز قائل می شوند.

صنعت گردشگری در این کشور به خوبی رونق یافته و شما در هر نقطه ای از این کشور امکانات مناسبی برای گشت و گذار خواهید یافت.

کاستا ریکا

Jorge Varela

4- هلند

هلند کشور کوچکی است که همیشه نامش در کنار گل های رنگارنگ به چشم می خورد به همین جهت، شاید بهترین مقصد برای سفر بانوان باشد چرا که با دنیایی رنگارنگ از گل های زیبا روبرو می شوید. سیستم حمل و نقل هلند نیز از کیفیت خوبی برخوردار است که شما می توانید به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای در شهر به گشت و گذار بپردازید.

در سفر به هلند  در کنار کانال های آب دوچرخه سواری کنید و در خیابان های آمستردام گشت و گذاری خاطره انگیز را تجربه کنید. حتما زمانی را برای بازدید از آسیاب ها، روستاها ،دریاچه ها و قلعه ها ی خارج از شهر در نظر بگیرید. حتی می توانید مدتی را در کافه ها و گالری ها بگذرانید. 

هلندی ها اکثرا به زبان انگلیسی صحبت می کنند و در معاشرت با آن ها به مشکلی بر نخواهید خورد. هلندی ها انسان های صبور و خونگرمی هستند و کشورشان رتبه ی امنیتی بالای دارد و مشکلی برای گردشگران خانم تنها پیش نخواهدآمد.

هلند

5- بالی

مناظر رویایی، آرامشی به حد و مرز، خوراکی های خوشمزه، سواحلی دیدنی و سحرانگیز و ... همگی سبب شده اند تا بالی مقصد سفر خانم های بسیاری باشد. در این کشور فرصت این را می یابید در کافه ها و هتل ها، دوست های جدید بیابید و با مردمان محلی خوش برخورد تعامل داشته باشید. حتی ممکن است در این معاشرت ها، مردمان بالی شما را به جشن ها و فستیوال های محلی شان دعوت کنند. این نکته را هم بدانید که این هم نشینی با مردمان محلی بالی، برای شما مشکل ساز نخواهد بود اما یادتان نرود که باید جوانب احتیاط را رعایت کنید.

بالی

Gable Denims

6- نیوزیلند

این کشور یکی از بهترین مقصد ها برای تنها سفر کردن خانم هاست چرا که با طبیعت زیبا و فعالیت های هیجانی جالبی رو به رو خواهید شد که شاید برای خانواده ها خیلی جالب نباشد. در این کشور از میان شهرها، کوه، دره ، ساحل، یخچال طبیعی، آبدره ها و یا سرزمین ارباب حلقه ها یکی را برگزینید و به گشت و گذار بپردازید. در نیوزیلند می توانید بانجی جامپینگ، قایق سواری و یا حتی پیاده روی را در بهترین شکل ممکن تجربه کنید. آشنا شدن با مردمان محلی و سنت های آنان می تواند برای شما سفری خاطره انگیز را رقم بزند.

نیوزلند

Virginia G

7- سنگاپور

فرهنگ غنی مردم این کشور سبب می شود تا خانم های تنها به راحتی در سنگاپور به گشت و گذار بپردازند. این کشور ترکیبی از امکانات مدرن و ظرافت های سنتی است. مردم ساکن این کشور جزیره ای، شامل مالایی ها، هندی ها و چینی ها هستند. سنگاپور کمترین میزان جرم و جنایت را در میان کشور های آسیایی دارد، پس می توان به این کشور اعتماد کرد و به عنوان یک خانم تنها، راهی سفر به مقصد سنگاپور شد.

شهر مدرن سنگاپور طیف وسیعی از شگفتی های معماری، فروشگاه های خرید و تفریحات را درخود جای داده است. در سفرتان به این کشور، محله ی چینی ها، باغ های گیاه شناسی و دیگر تفریحات آن را فراموش نکنید.

سنگاپور

Zachary Voo

8- ایرلند

یکی از بهترین مقاصد برای خانم های تنها کشور ایرلند است چرا که این کشور از مردمان مهربان، دیدنی ها و فعالیت های فراوان، امنیت بالا و مسیر های سر راستی برخوردار است. در این کشور با فرهنگ های عجیب و غریبی رو به رو نخواهید شد اما قدم زدن و یا دوچرخه سواری در خیابان های آن بهترین لحظات را برای شما به ارمغان خواهد آورد. ادبیات، موسیقی، قلعه ها، مناظر سرسبز و سواحل سنگی این سرزمین برای گردشگران دلبری می کنند. در کل ایرلند شرایط خوبی را برای مسافران خانم تنها مهیا می کند تا سفری بی دغدغه و خاطره انگیز را تجربه کنید.

ایرلند

Aitor

9- استرالیا

استرالیا یکی از مقصدهایی محبوبی است که هرساله خانم های تنهای بسیاری به این کشور سفر می کنند چرا که کشوری امن، جالب و پر از فعالیت های جذاب و دیدنی است. و در پارک ها و هتل های این کشور، گردشگر های زن در سن و بودجه های مختلف را خواهید یافت. به شهر هایی مانند سیدنی و ملبورن حتما سر بزنید.

در سواحل شرقی، صخره های مرجانی زیبایی وجود دارد که حتما باید از آن ها بازدید کنید. با تمام وجود در این کشور به گشت و گذار بپردازید و حیات وحش آن را به آغوش بکشید، ودر فرهنگ و سنت های مردم بومی آن غوطه ور شوید. در این کشور فعالیت های جذاب بسیاری وجود دارد و شما می توانید از تک تک لحظات خود لذت ببرید.

استرالیا

Gable Denims

10- لائوس

کشور لائوس در آسیای شرقی قرار دارد و یکی از مقاصد زیبایی است که خانم های تنها می توانند به آن جا سفر کنند. این کشور همانند ویتنام و تایلند معروف نیست اما برای مسافران تنها بهترین گزینه است. پس از چندین دهه بعد از جنگ های هندوچین، این کشور مرز های خود را به روی گردشگران باز کرد و در حال حاضر همچنان حالت روستایی خود را حفظ کرده است.مردم لائوس مهمان نواز و مشتاق پناه دادن به توریست ها هستند. از شهر لوآنگ پرابانگ (Luang Prabang) بازدید کنید و جو استعمار فرانسوی ها را در پایتخت آن،وینتیان (Vientiane)، احساس کنید.

لائوس

Sasin Tipchai

11- کانادا

کانادایی ها به جهات ادب و احترامی که برای دیگران قائلند، شهرت جهانی دارند. از شرق تا غرب این کشور مملو از مناظر طبیعی است. شهرهای جهانی آن مانند تورنتو، ونکوور و مونترآل ارزش بازدید را دارند و پس هرگز آن ها را فراموش نکنید. در این کشور آمار جرم و جنایت پایین است و مردم آن در استاندارد های بالایی زندگی می کنند. باید این نکته را بدانید که شهرها و جاذبه های توریستی این کشور، با هم فاصله های زیادی از هم قرار گرفته اند اما با استفاده از سیستم حمل و نقل آن می توانید به راحتی به مقصد مد نطر خود برسید. با توجه به نکاتی که گفته شد، کانادا مقصد مناسبی برای گردشگران خانم تنها است.

کانادا

Radius

12- شیلی

آمریکای جنوبی در کل مقصدی جالب و پر از شگفتی برای گردشگران است اما اگر بخواهید به تنهایی به این قاره سفر کنید، بهترین انتخاب کشور شیلی است. پایتخت این کشور، سانتیاگو شهری امن و پیشرفته است که می توانید به راحتی در آن به گردش و تفریح بپردازید. با توجه به این که این کشور عرض کمی دارد، شما ظرف مدت زمان کوتاهی می توانید از کوه‌های آند (Andes mountains) در غرب کشور تا اقیانوس آرام را بگردید.

این کشور از شمال به بیابان آتاکاما (Atacama Desert) و از جنوب به حیات وحش پاتاگونیا (Patagonia) ختم می شود. تاکستان ها و جزایر شرقی این کشور را فراموش نکنید و حتما برای گشت و گذار به این مناطق بروید. مردم شیلی بسیار  مهمان نواز و مهربان هستند و ممکن است شما را به صرف کباب در منزلشان دعوت کنند. بهتر است قبل از سفر به این کشور، تا حدود کمی زبان اسپانیایی را فرا بگیرید. ممکن است که در این کشور مردان و پسران شما را به صرف غذا دعوت کنند، این کار خطری برای شما به همراه ندارد اما بهتر این است که قبول نکنید.

شیلی

Alexis Noquet

سخن آخر

آیا تا به حال در این کشور ها به گشت و گذار پرداخته اید؟

اگر شما یک خانم هستید، تا به حال به کدام کشور و یا شهر ها به تنهایی سفر کرده اید؟

نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 

در میان بسیاری از فکر و خیال ها و در گیری های زندگی، گاه آن چنان با چشم باز در رویا فرو می رفتم و دنیا را سیر می کردم که گویی سوار بر دوچرخه ای تمام دنیا را فتح کرده ام. هر روز مدت

...

آیا این مطلب مفید بود؟

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

ناشناس

پس ايران چي

بهار

😂😂😂😂😂

06 اسفند 1396

انتشار:03 مرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پروین خسروی

دیدگاهم را نوشتم ولی نمیدانم کجا رفت 

انتشار:03 مرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پروین خسروی

سلام من سفرهای داخل و خارج را تنهایی رفته ام وهیچ مشکلی خدا را شِکر نداشتم میخواهم به خانمهای عزیز بگم با عزمی راسخ بروید سفر منتظر نباشید که کسی دست شما را بگیرد و ببرد همه مشغله های خودشون را دارند ومنتظر نمانید که فرصت را از دست میدهید. کمی زبان بلدم و قبل از رفتن در مورد شهر وکشور مقصد خوب مطالعه میکنم واز سفر کردن هم خسته و سیر نمیشم ثروتمند هم نیستم که بگویید من پول دارم و شما ندارید تا پولی پس انداز کردم راه می افتم جاهایی که رفتم ..کانادا ..هند ..مالزی..ترکیه...مکه 2بار...کربلا2بار ...ششهریور نیز عازم کربلا هستم...اکثر شهرهای ایران را دیده ام تهران ..تبریز..مشهد..اردبیل..سرعین...آستارا...رشت...ساری...گناوه ...بوشهر..بندر عباس...قشم...ارومیه...یزد...کرمان...رفسنجان...سیرجان...شهربابک...سرچشمه...سنندج....دیواندره...بیجار...کاشان ..قم ..شیراز...سوسنگرد...مسجد سلیمان...خرمشهر...نایین....چادگان...جلفا....کندوان...هشتپر...

مهرنوش حیدری

سلام همراه کارناوالی عزیز

ممنون از این که تجربیات خود را با ما و کاربران به اشتراک گذاشتید.

مستدام و پایدار باشید

 

03 مرداد 1396

انتشار:03 مرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.