karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 خرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

بهترین مقصد سفر از نظر شما کجاست؟ فکر می کنید سفر به چه مکانی نیازهای شما را برآورده خواهد کرد؟

این دو سوال پرسش هایی به ظاهر ساده هستند اما نمی توان به راحتی به آن ها پاسخ داد. عوامل زیادی در انتخاب یک مقصد سفر خوب دخیل می باشند که اگر سلایق مختلف را از آن ها کنار بگذاریم فصل سفر یکی از اساسی ترین مواردی است که در هنگام انتخاب مقصد مناسب باید در نظر داشته باشیم و به آن توجه کنیم.

با تغییر فصول افرادی که اهل سفر و بخصوص طبیعت گردی هستند حتما جایی را انتخاب می کنند که در زمان سفرشان بهترین شرایط را داشته باشد. این بار به مناسبت نزدیک شدن به فصل تابستان وبسایت معتبر نشنال جئوگرافیک مقاله را با عنوان بهترین مقاصد سفر دنیا در تابستان سال 2017 میلادی منتشر کرده و در آن مقاصدی را به عنوان مکان هایی برتر که باید در تابستان امسال ببینید معرفی نموده؛ فهرستی که در آن به سلایق مختلف نیز توجه شده است. با کارناوال همراه باشید تا با مقاصدی که توانستند در این فهرست جایی پیدا کنند آشنا شویم و از همین حالا برای سفرهای تابستانی برنامه ریزی کنیم.

بهترین مقاصد سفر 2017

بهترین مقاصد سفر 2017

1- بونیتو | مناسب برای دوستداران محیط زیست

در استان سولِ (Sul) برزیل شهری به نام بونیتو (Bonito) وجود دارد که از بهترین نقاط دنیا برای دوست داران طبیعت و افراد سازگار با محیط زیست و اکوسیستم است.

با سفر به این مکان می توانید از رودها، آبشارها، غارها و دنیای زیر آب لذت ببرید و به راستی شکوه و جلال طبیعت را از نزدیک تماشا کنید. جالب است بدانید که بونیتو در سال 2013 میلادی نیز به عنوان بهترین مقصد سفر در تابستان انتخاب شد و سال 2017 دومین سالی است که باز هم نام بونیتو را در این فهرست می بینیم.

از جالب و بهترین نکات درباره ی زیبایی های بونیتو غار لاگو آزول (Lago Azul) است که از جذاب ترین جاذبه های گردشگری سراسر برزیل محسوب می شود و به بازدیدکنندگانش این امکان را می دهد تا با گذر از دریاچه ی نیلی رنگ تماشاگر استالاگمیت و استالاکتیت های آهکین در یکی از زیباترین نواحی دنیا باشند. بهترین زمان برای دیدن و سفر به غار لاگو نیز تابستان است.

بهترین مقاصد سفر تابستان

بهترین مقاصد سفر در تابستان

2- روتردام | مناسب برای دوست داران شهرهای بزرگ

دیدن شهرها و آشنا شدن با آداب و رسوم مردمان مکان های مختلف دنیا نیز از هدف های مهمی است که گردشگران را به سفر وا می دارد. حدودا از قرن 13 تا به امروز روتردام (Rotterdam) به عنوان دومین شهرستان مهم کشور هلند شناخته می شود و امسال هم توانسته رتبه ی دوم را در فهرست بهترین مقاصد سفر تابستانه از آن خود کند. با این که این شهرستان تاریخ سختی داشته و تماما در جنگ جهانی دوم بمباران شد اما امروزه به عنوان یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در هلند شناخته می شود.

این شهرستان ترکیبی از معماری خارجی و محلی است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. از زیباترین مکان های دیدنی این شهر بازارهای سرپوشیده، بنادر تمیز و درخشان، رودهایی با آب هایی زلال است که در پس صدای همیشگی موسیقی محلی جلوه ی دیگری دارند. در این تابستان در روتردام فستیوال موسیقی جاز هم برپا می شود که می تواند برای دوست داران این نوع موسیقی اتفاقی جذاب باشد. اگر این تابستان رهسپار هلند هستید دیدن روتردام را از دست ندهید.

روتردام

روتردام

3- جزیره کوکوس | مناسب برای ماهی دوستان

کوکوس (COCOS) بخشی از کاستاریکاست که به جرأت می توان گفت از بهترین مکان ها برای عاشقان غواصی است. با سفر به این جزیره می توانید کوسه سفید نوک، نهنگ گوژپشت و انواع دلفین و ماهی های دیگر را از نزدیک مشاهده کنید. اگر شما هم یک غواص با تجربه هستید سفر به جزیره ی کوکوس را در تابستان آینده از دست ندهید.

علاوه بر دنیای ماهی ها می توانید از مسیرهای پیاده روی با مناظر فوق العاده، جنگل ها، جانوران مختلف، کوه ها، فعالیت شکارچیان و... نیز لذت ببرید. ژاک-ایو کوستو (Jacques-Yves Cousteau) افسر نیروی دریایی، بوم شناس و مستند ساز و... معروف فرانسوی جزیره ی کوکوس را بهترین و زیباترین جزیره ی دنیا می داند.

جزیره کوکوس

4- نشویل | مناسب برای علاقمندان به موسیقی

نشویل (Nashville) مرکز ایالت تنسی (Tennessee) در آمریکاست که سفر به آن را در این تابستان به عاشقان هنر موسیقی پیشنهاد می کنیم. اگر در تابستان به نشویل سفر کنید در هر جا و در همه زمان صدای گوش نواز موسیقی را خواهید شنید که رنگ و بویی بسیار متفاوت به سفر شما می بخشد.

امسال در ماه ژوئن (اواسط تیر و مرداد) جشنواره ی موسیقی سی ام ای CMA نیز در نشویل برپا می شود که بیش از 400 هنرمند در آن شرکت کرده و برنامه اجرا می کنند. بنابر آمارهایی که از این فستیوال در سال 2011 میلادی به دست آمده  250000 نفر از 41 کشور مختلف در این فستیوال شرکت کرده بودند و حتما امسال بر شمار آن ها افزوده خواهد شد. سفر به نشویل را در این تابستان فراموش نکنید.

نشویل

Yasar Ugurlu

نشویل

5- آتشفشان پارک ملی رواندا | مناسب برای علاقمندان به هیجان

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که همیشه در پس افکارشان دوست داشتند آتشفشانی را از نزدیک ببینند پیشنهاد می کنیم در بین ماه های ژوئن تا سپتامبر (اواخر خرداد تا اوایل مهر) به پارک ملی رواندا رفته و آتشفشان این پارک را از نزدیک تماشا کنید. برای رسیدن به این پارک باید از کیگالی (Kigali) پایتخت کشور آفریقایی رواندا تقریبا دو ساعت اتومبیل سواری کنید تا به این پارک زیبا و فوق العاده برسید.

اما مراجعه به پارک ملی رواندا تنها به دیدن و لذت بردن از آتشفشانش محدود نمی شود بلکه پوشش گیاهی و جاندارانی که در این منطقه نیز وجود دارند اغلب نادر هستند، مانند گوریل کوهی که به شدت در معرض انقراض است و آمارها نشان می دهند در سال 1981 میلادی تنها 254 مورد از آن ها روی کره ی زمین وجود داشته ولی متاسفانه آمار دقیق تری از اوضاع امروزی آن ها در دست نیست. اما شما در این پارک می توانید گوریل ها را که رفتار بسیار دوستانه ای هم با گردشگران دارند از نزدیک مشاهده کنید. پارک ملی رواندا می تواند حس هیجان را در کنار آرامش و صلح به شما القا نماید.

پارک ملی رواندا

پارک ملی رواندا

6- سیاتل | مناسب برای هنر دوستان

با آمدن فصل تابستان و درخشش نور خورشید در آسمان تمیز سیاتل همه چیز برای برپایی نمایشگاه های هنری مهیا می شود. حتی اگر نمایشگاه و مرکز بخصوصی هم مد نظر نداشته باشید تنها کافی است در خیابان و کوچه بازارهای سیاتل قدم بزنید. امسال بزرگترین رویداد فیلم و هنر در ایالات متحده ی آمریکا نیز در سیاتل جریان دارد و همه جا پر خواهد شد از پوسترهای انواع و اقسام بازیگران و فیلم و سریال های مختلف.

از 11 تا 18 ماه ژوئن (تیر) بیش از 400 فیلم از 80 کشور مختلف دنیا در سیاتل روی پرده های سینما می رود و تقریبا از نهم همین ماه نیز در خیابان های سیاتل همه در حال رقص و آواز هستند و به معنای واقعی شادی می کنند. در کنار این فستیوال ها هم انواع و اقسام نمایشگاه های مختلف وجود دارند و به عبارتی ساده باید بگوییم طرفدار هر نوع هنری که باشید شاخه ای از آن را در تابستان های سیاتل خواهید یافت.

سیاتل

سیاتل

7- سان خوآن | مناسب برای ارزان پسندها

سان خوآن (San Juan) مرکز شهرستان پورتوریکو متعلق به ایالت متحده ی آمریکا می باشد. این جزیره از نظر ذخایر و جاذبه های گردشگری بسیار غنی است و از همه بهتر این که در آن شرایط و امکاناتی فراهم شده تا گردشگران بتوانند با صرف کمترین هزینه ها سفری به یادماندنی داشته باشند، برای مثال یک سری واگن های برقی در سراسر این شهر تعبیه شده که توریست ها می توانند به صورت رایگان برای حمل و نقل از آن ها استفاده نمایند.

اگر در این شهر کمی جست و جو کنید می توانید قایق و کشتی هایی با هزینه هایی مقرون به صرفه ای پیدا کرده و در این مکان زیبا به گردش و تفریح بپردازید. دلیل این که سان خوآن در فهرست بهترین مکان های گردشگری در تابستان پیش رو قرار گرفته مقرون به صرفه تر بودن سفر به این مکان زیبا در فصل تابستان است زیرا گاهی در این فصل طوفان های شدیدی در سان خوآن رخ می دهد و همین موضوع هزینه های سفر را به شدت کاهش می دهد اما این سفر کمی ریسک هم خواهد داشت و اگر با طوفان مواجه شوید سفر خوشی برایتان رقم نخواهد خورد.

سان خوآن

سان خوآن

8- لوادا در مادیرا | مناسب برای ماجراجویان

لوادا (levada) کانالی در جزیره ی زیبای مادیرا می باشد که متعلق به کشور پرتغال است، کشوری که به داشتن طبیعتی خارق العاده و منحصر به فرد معروف است حال تصور کنید که مادیرا چه ویژگی هایی دارد که توانسته به عنوان یکی از بهترین مقاصد تابستانی 2017 به عنوان جذاب ترین مکان تحت سیطره ی پرتغال معرفی شود.

این جزیره در سواحل شمال غربی آفریقا قرار دارد و به راستی از خاص ترین و حیرت انگیزترین جزایر کره ی زمین است. کوه های بلند و سرسبز، صخره هایی سر به فلک کشیده، مسیرهای پیاده روی جدید و مناسب و... تنها جلوه ی بسیار کوچکی از طبیعت این جزیره هستند. لوادا نام کانال آبی جالبی است که در این جزیره وجود دارد و توجه گردشگران را به خود جلب می کند، نشنال جئوگرافیک پیشنهاد کرده که از این کانال و جزیره ی زیبای مادیرا در این تابستان دیدن کنید زیرا از جذاب ترین مکان های دنیا در این فصل است. فقط توجه داشته باشید که اگر علاقمند به کوهنوردی در مادیرا هستید باید یک راهنمای خبره همراه داشته باشید تا در مسیرهای پر پیچ و خم گم نشوید.

بهترین مقاصد گردشگری تابستان

بهترین مکان برای سفر در تابستان

9- هاوایی | مناسب برای شکم گردان

هاوایی را همیشه با طبیعت زیبا و تفریحات متنوعش شناخته ایم اما اینبار به شما می گوییم که این مکان می تواند یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران غذایی و شکم گردان باشد زیرا انواع و اقسام غذاهایی که احتمالا تا به حال در عمرتان نخورده اید را می توانید در هاوایی پیدا کرده و بچشید.

در تابستان سال 2017 میلادی و در ماه ژوئن فستیوالی از غذاهای دریایی در هاوایی برپا می شود که از معتبرترین و طولانی ترین جشنواره های غذایی در دنیاست. اگر در این ماه به هاوایی سفر کنید می توانید حسابی با انواع و اقسام خوراکی و نوشیدنی های جدید و خاص اشنا شوید.

هاوایی

هاوایی

10- جزایر گالاپاگوس | مناسب برای دوست داران حیات وحش

جزایر گلاپاگوس (GALÁPAGOS) جزیره هایی آتشفشانی متعلق به کشور اکوادور هستند. این جزایر در فصول مختلف بسیار دیدنی می باشند اما اگر به حیات وحش علاقمند هستید باید در تابستان به این جزایر رهسپار شوید زیرا از لحاظ آب و هوایی در بهترین شرایط قرار دارد و می توانید با آسودگی خیال به تماشای انواع و اقسام جانوران از جمله کوسه ها که انواع گسترده ای در اطراف این جزایر دارند، بپردازید.

گالاپاگوس از نظر اکوسیستم بسیار غنی است و پیشنهاد می کنیم اگر شرایط و امکاناتش برایتان فراهم است در تابستانی که پیش رو داریم سفر به این مکان را از دست ندهید.

مقاصد مناسب برای سفر تابستانی

مقاصد مناسب برای سفر تابستانی

سخن آخر

نظر شما راجع به مقاصد معرفی شده در این مطلب چیست؟

از نظر شما این مقاصد به حق و انصاف انتخاب شده اند؟

منتظر دیدگاه ها و تجربیات شما عزیزان هستیم.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

زهرا

تقریبا هیچ یک از مقاصد معرفی شده، مقاصد آسان و دستیافتنی ای برای ایرانیان نیستند.

انتشار:29 اردیبهشت 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

نصیر بر

فهرست خیلی خوبی بود . مطالبتان کلا عالی هستند

انتشار:20 خرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

محسن

عالی

انتشار:20 خرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.