ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری تسنیم، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایای "آرتیجانا" در ایتالیا با حضور نماینده هایی از کشورمان در شهر میلان افتتاح شد. در این نمایشگاه 26 هنرمند ایرانی به صورت زنده هنر خود را در تولید آثار هنری کنده کاری روی چوب، تخم شترمرغ، قلمزنی روی مس و خراطی چوب به نمایش می گذارند. 

در این گزارش همچنین آمده است، نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایای آرتیجانا با حضور هنرمندان عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی از صد کشور از پنج قاره جهان در محل نمایشگاه های بین المللی شهر میلان در روز اول دسامبر 2018 (10 آذرماه 1397) آغار به کار کرد. 

در این دوره از نمایشگاه آرتیجیانا، ایران فضایی بالغ بر 240 مترمربع را به خود اختصاص داده و انواع محصولات صنایع دستی خود نظیر قلم‌ زنی، فرش، گلیم، پته، ظروف سفالی، صنایع چرم، کیف، خاتم‌ کاری، خراطیِ هنری روی چوب و سوغات ایرانی را در معرض نمایش قرار داده است.

در غرفه ایران به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی حضور دارد. همچنین گروه موسیقی آیینی سماژین و گروه های اجرای موسیقی زنده سنتی در این نمایشگاه به ارایه آثار خود پرداخته اند که با استقبال فراوان بازدیدکنندگان نمایشگاه روبه‌رو شدند. 

نمایشگاه آرتیجانا یکی از بزرگترین نمایشگاه های صنایع دستی جهان است که هر ساله در آستانه جشن های کریسمس و سال نوی میلادی به مدت 9 روز در شهر میلان برپا می شود. نمایشگاه آرتیجیانا سال 2018، در روز 9 دسامبر (18 آذرماه 1397) پایان می پذیرد. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری ایران را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET