karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 اردیبهشت 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

بدون شک سالانه در کره ی زمین میلیون ها سفر به قصد گردش و تفریح انجام می شود، اگر دقت کرده باشید بعضی ها همه جا را خوب می بینند و به اصطلاح، خوش سفر هستند و برخی دیگر همیشه برای سفر رفتن بهانه می تراشند و حتی به بهترین مکان دنیا هم که بروند اوقات خوشی را سپری نمی کنند.

اغلب فکر می کنیم که این مورد به اخلاق و کردار هر کس باز می گردد و بعضی ها به از بیخ و بن بد سفر هستند اما اگر کمی علمی به این ماجرا نگاه کنید متوجه خواهید شد که شاید آدم های بد سفر اشتباه مسافرت می کنند.

سفر رفتن راه و روش خاصی دارد و باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد از خطاها دوری کنید، اما بعضی از اشتباهات در سفر می توانند فاجعه بار باشند و سفر را به تلخ ترین خاطره ی زندگی هر کس تبدیل کنند، به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به بزرگترین اشتباهات گردشگران بپردازیم و راه حل های آن ها را نیز ارائه دهیم تا در آینده سفرهای بهتر و لذتبخش تری را تجربه کنیم.

شاید متوجه نباشیم اما در سفرهایمان بارها و بارها یک خطا را مرتکب شویم و از اشتباهاتمان درس نگیریم. پس بیایید کمی مسئولانه و با توجه سفر کنیم. همراه کارناوال باشید.

سفر

1- گم شدن و تمرکز اشتباه

تصور کنید برای تفریح به ونیز رفته اید این منطقه دیدنی های فوق العاده زیادی دارد و می تواند هر گوشه و کنارش برای گردشگران فوق العاده باشد در بازدید از جایی مثل ونیز از بدترین اشتباهات می تواند گم شدن باشد. اغلب گردشگران جاذبه ی مورد نظر خود را انتخاب  و سپس برای رسیدن به آن تلاش و کوشش می کنند در این بین به دلیل برنامه ریزی ناصحیح و وارد نبودن به راه ها گم می شوند اما به جای لذت بردن از جایی که هستند و دیدنی های اطرافشان همچنان اصرار دارند که جاذبه ی مورد نظرشان را ببینند و همین کار زمان زیادی از آن ها گرفته و سفر را به کامشان تلخ می کند.

راه حل:

به خودتان اجازه دهید که از همه ی دیدنی های محل سفرتان لذت ببرید و از قبل کوتاه ترین و بهترین مسیر سفر را آموخته و از آن پیروی کنید. در مکان هایی مثل ونیز که دیدنی های همه ی منطقه تقریبا شبیه به هم است لزومی ندارد که پس از خطا در مسیر روی رسیدن به مقصدتان پافشاری کنید زیرا همه جا دستفروشان محلی و قایقی برای تفریح وجود خواهد داشت.

اشتباهات گردشگران

2- ایستگاه اشتباه

برای مسافرانی که برای اولین بار از وسایل نقلیه عمومی در کشورهای دیگر استفاده می کنند زیاد پیش می آید که در مسیر متوجه شوند در ایستگاه اشتباهی قرار دارند و باید قبل تر پیاده می شدند و همین موضوع بر آن ها استرس زیادی وارد می کند و دیگر از سفر لذت نمی برند.

راه حل:

وقتی متوجه می شوید که در مسیر اشتباهی قرار دارید به سرعت در اولین ایستگاه از قطار پیاده شوید، سپس نفس عمیق کشیده و مسیر را مرور کنید و بهترین راه رسیدن به مقصدتان را دوباره از نو بسازید، در این راستا می توانید از مامورین ایستگاه نیز کمک بگیرید و به سرعت مسیر صحیح را بیابید.

اشتباهات گردشگران

3- انتخاب غذای اشتباه

در سفر به کشورهای خارجی زیاد رخ می دهد که سر از رستورانی در اوریم که منوی آن به زبان محلی باشد و از غذاهای آن هیچ چیزی متوجه نشویم، گردشگران زیادی به صورت اتفاقی یک غذا را انتخاب کرده و سفارش می دهند این کار در برخی از کشورها می تواند بسیار فاجعه بار باشد مثلا در کشورهایی مثل چین که از مواد غذایی خاصی در غذاهایشان استفاده می کنند با سفارش اشتباه کاملا به دام خواهید افتاد. شاید فکر کنید که سفر کرده اید تا ماجراجو باشید اما به این فکر کنید که شما چند روز مسافر خواهید بود و این گونه غذاخوردن برای بدن شما خوب نیست همچنین شاید در منو غذایی باشد که شما بسیار آن را دوست دارید و با انتخاب اشتباه آن را از دست خواهید داد.

راه حل: 

به رستوران هایی بروید منوی آن ها را متوجه شوید. از یک مترجم کمک بگیرید.

اشتباهات گردشگران

4- برنامه نادرست

فرض کنید قصد کوهنوردی دارید یا به یک منطقه ی تاریخی مثل ماچوپیچو می روید برای داشتن سفری خوب در این گونه مناطق باید خوب برنامه ریزی کنید برای مثال شما نیاز دارید که یک یا چند ساعت پیاده روی نمایید پس علاوه بر زمانبندی درست باید وسایل و لوازم مورد نیاز را هم از قبل جمع آوری نمایید.

برای آشنایی بیشتر با شهر زیبای ماچوپیچو روی لینک زیر کلیک نمایید:

ماچوپیچو | سرزمین گمشده اینکاها

راه حل: 

سعی کنید حتی اگر از برنامه عقب هستید از زمانی که در آن می باشید لذت ببرید و اگر به وسیله ای خاص نیاز دارید از هم سفرانتان کمک بگیرید و به دلیل یک برنامه ریزی اشتباه همه ی سفر خود را تلخ نکنید.

اشتباهات گردشگران

5- استفاده نکردن از راهنما

حتی اگر کاملا به زبان مقصدتان تسلط دارید باز هم نیاز به یک راهنمای ماهر خواهید داشت. فرض کنید به تماشای یک مکان تاریخی رفته اید و بدون این که چیزی متوجه شوید به نوشته های تاریخی و بنا زل زده اید، در چنین شرایطی تقریبا از نیمی از بازدیدتان استفاده ای که باید و شاید را نکرده اید. این تنها گوشه ای از آسیبی است که نداشتن یک راهنما می تواند به سفر شما وارد کند.

راه حل:

در هر مرحله ای از سفر که هستید یک راهنما بیابید مهم نیست که تا اینجای سفر آنطور که باید و شاید لذت نبردید اما از اینجا به بعد را با یک راهنما سفر کنید.

اشتباهات گردشگران

7- انتخاب اشتباه وسایل نقلیه

در طول سفر به کشورهای مختلف برخی از وسایل نقلیه محبوب تر هستند و بعضی دیگر بیشتر مورد توجه توریست ها قرار می گیرند برای مثال در گواتمالا اتوبوس هایی وجود دارد که با ناماتوبوس مرغ یا چیکن باس (chicken buses) شناخته می شوند. این اتوبوس ها در واقع همان اتوبوس های قدیمی هستند که سال ها پیش در آمریکا به عنوان سرویس مدارس استفاده می شدند فقط آن ها را با رنگ های شاد رنگامیزی کرده اند و برای جذب توریست گاهی یک یا چند مرغ زنده هم داخل اتوبوس ها رژه می روند. این اتوبوس ها بسیار مورد توجه گردشگر ها قرار می گیرد اما در واقع سرعت بسیار کمی دارند و وضعیت مناسبی هم برای مسافت های طولانی ندارند و شما با انتخاب این اتوبوس ها برای سفر روزتان را سخت و طاقت فرسا خواهید کرد.

البته نمی توان منکر این شد که استفاده از وسایل نقلیه اهالی بومی هر منطقه می تواند ماجراجویی خوبی باشد، اما گاهی به دلیل ناآشنایی با وسایل نقلیه سفر خود را سخت می کنیم.

راه حل:

خوب برای روزتان برنامه ریزی کنید و اگر قصد سوار شدن بر وسایل نقلیه ی خاصی هم دارید (مثل اتوبوس مرغ) ابتدا در یک مسیر کوتاه از آن استفاده کرده و سپس آن را برای سفرهای طولانی مدت انتخاب کنید.

اشتباهات گردشگران

8- خرید سوغاتی های ارزان و رنگ و رو رفته

اگر به سفر بروید و به دلیل ارزانی تن به خرید سوغاتی های رنگ و رو رفته بدهید مطمئنا یکی از بزرگترین اشتباهات سفرتان را مرتکب شده اید. زیرا سوغات باید وسیله ای باشد که هر بار آن را می بینید شما را یاد سفر خوشتان اندازد و شما دوست ندارید با دیدن سوغات خود یاد نداشتن پول و جستجو به دنبال وسیله ای ارزان افتید.

اگر هم برای نزدیکانتان سوغات می خرید به یاد داشته باشید که آن ها با ذوق منتظر شما و سوغاتتان هستند و با دیدن وسایلی رنگ و رو رفته و ارزان حتما ناراحت خواهند شد.

راه حل:

سوغاتی تهیه کنید که با هر بار دیدن حس غرور و افتخار به شما دست دهد.

اشتباهات گردشگران

9- سفر به مناطق نا امن

بعضی مکان ها هستند که وقتی تصمیم به سفر به سوی آن می گیرید اغلب افراد شما را از رفتن نهی می کنند مانند مناطق جنگ زده یا سرزمین هایی که عملیات تروریستی در آن ها زیاد انجام می شود. همیشه در سفرهایتان توجه داشته باشید که امنیت مهم ترین مساله است و اگر به هر دلیلی امنیت شما به خطر افتد سفرتان اصلا لذتبخش نخواهد بود.

راه حل:

به حرف های افراد با تجربه در انتخاب مقصد سفر توجه کنید.

اشتباهات گردشگران

10- ماجراجویی های اشتباه

همیشه سفر از هر نوعی هم که باشد مملو از ماجراجویی و کسب تجارب جدید است اما برای این کار باید خوب برنامه ریزی کنید برای مثال سافاری و رانندگی با ماشین های شاسی بلند در مناطق دورافتاده تفریحی بسیار مفرح و جذاب است اما اگر خوب با مسیرها آشنا نباشید می تواند به حاطره ای وحشتناک تبدیل شود.

راه حل:

همیشه در ماجراجویی های خو به هشدارها، علائم ایمنی و سخن افراد با تجربه توجه کنید.

اشتباهات گردشگران

سخن آخر

تا اینجا با برخی از مواردی که می توانند به راحتی سفر شما را به امتان تلخ کنند آشنا شدیم و در آینده هم به معرفی برخی موارد دیگر خواهیم پرداخت. خواهشمندیم تجربیات خوب و بد خود را در سفهایتان با ما به اشتراک گذارید تا با همکاری هم سفرهای بهتری را تجربه کنیم.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.