karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از دنیای اقتصاد و گزارش سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) ، تعداد گردشگران بین‌المللی در سال 2018، شش درصد رشد داشته و به 1.4 میلیارد تن رسیده است. این رقم در حالی ثبت شده است که تعداد کل سفرهای انجام شده در دنیا  در سال 2017 یک میلیارد و 323 میلیون سفر بود. در همین راستا پیش بینی شده است تعداد گردشگران در سال 2019 به رشدی 3 تا 4 درصدی برسد. 

در این گزارش همچنین آمده است که در میان منطقه های مختلف جهان، منطقه خاورمیانه نسبت به سال قبل 10 درصد رشد داشت و بیشترین رشد جذب گردشگر را در دنیا به خود اختصاص داد. در کنار خاورمیانه، مناطق اروپا و آفریقا رشدی بیش از میانگین به دست آوردند. این درحالی ‌ست که پیش تر سازمان جهانی گردشگری رسیدن به تعداد 1.4 میلیارد گردشگر را برای سال 2020 پیش بینی کرده بود. این نشان می دهد رشد گردشگری از پیش بینی ها جلوتر زده است، مساله ای که بر اساس صحبت های کارشناسان ناشی از افزایش تقاضای مداوم در رابطه با سفر به کل جهان است. 

بر طبق این گزارش، رشد 6 درصدی گردشگری بین المللی در سال 2018، بالاتر از رشد 3.7 درصدی اقتصاد جهانی بوده است. ثابت ماندن قیمت سوخت، توسعه و بهبود خطوط هوایی، تنوع بازارهای مبدا گردشگری از جمله دلایل رشد بالای این صنعت محسوب می شود. پیش بینی ها در این زمینه نشان می دهد بازارهای مبدا نوظهور از جمله هند و روسیه و کشورهای کوچک تر آسیایی، مانند امارات از مقاصد قدرتمند گردشگری در سال های پیش رو هستند.

دنیای اقتصاد

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.