ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، آلمانی ها به تازگی کتابی جدید با عنوان راهنمای گردشگری ایران را چاپ و منتشر نموده اند که در آن نام مقاصد جدید و بکری که پیش از این در کتاب های راهنما وجود نداشت، به چشم می خورد.

 بهمن جلیلی، فعال گردشگری و مدیر موزه مردم‌شناسی عشایری سوباتان در این باره گفت:

این کتاب را «پیتر کِربر» ـ کارمند بازنشسته سفارت آلمان در ایران ـ به زبان آلمانی منتشر کرده و در آن، به معرفی مقاصد جدید و مناطق طبیعی و بکر از جمله سوباتان پرداخته است. این نخستین بار است که چنین اتفاقی برای منطقه سوباتان رخ می‌دهد؛ تا کنون در هیچ یک از منابع و کتاب‌های راهنمای خارجی، این منطقه به عنوان مقصد گردشگری معرفی نشده بود.

وی ادامه داد:

آقای کربر، هشت سال به عنوان کارمند سفارت آلمان در ایران کار می کرد و در این مدت تمام نقاط گردشگری ایران را شناسایی نمود. وی که در حال حاضر دوران بازنشستگی خود را در شهر برلین می‌گذراند، به هنگام نوشتن کتاب راهنمای گردشگری ایران، از طریق وبسایتی که برای معرفی سوباتان راه‌اندازی کرده بودم، من را پیدا کرد و معرفی سوباتان و امکانات گردشگری آن را در این کتاب پیشنهاد داد. حالا این کتاب راهنما به انضمام مقصد جدید و بکری چون سوباتان در آلمان منتشر شده و آقای کربر نسخه‌ای از آن را به موزه مردم‌شناسی سوباتان اهدا کرده است.

جلیلی ابراز امیدواری کرد:

امیدوارم با این معرفی و تلاش‌های ما، توسعه‌ی پایدار سوباتان و ایجاد اشتغال و درآمدزایی در این منطقه از طریق جذب گردشگران خارجی تحقق یابد که یکی از شاخه‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری است. ما نیز تلاش می کنیم با ایجاد امکانات مناسب در این منطقه زمینه‌ی اشتغال جوانان را فراهم نماییم.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
ناشناس
ما کجا اونا کجا
نمونه اش شما نویسنده محترم که این متن رو اماده چاپ کردید فکر نمیکنید چقققدر گزارش بی محتوایی نوشتید؟ آخه مومن سوباتان کجای ایرانه و چی داره و چطوره و....
فقط خودت میدونی راجع به چه مکانی صحبت کردی. حداقل مختصری معرفی میکردی
مهدیه اکبری پارسا
دوست کارناوالی عزیز سلام

مطلبی که پیش روی شماست، هر شب با عنوان اخبار روز گردشگری در سایت کارناوال منتشر می شود و عنوان گزارش ندارد. سیاست سایت ما در مورد اخبار، امانت داری و نقل خبر به شیوه ای جذاب است و از این رو در اخبار به معرفی جاذبه ها پرداخته نمی شود. در کنار آن، کارناوال بنا به رسالتی که در مورد معرفی جاذبه های گردشگری دارد، همواره سعی داشته این جاذبه ها را به طور کامل، جامع و خواندنی در سایت معرفی نماید. مقاله ی سوباتان، بهشت پنهان نیز در دست آماده شدن است و به زودی در کارناوال منتشر می شود
ممنون از توجه و انتخاب شما 

16 آبان 1396

15 آبان 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET