karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 اسفند 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت چمدان، از فردا 15 اسفند ماه استفاده از چادر برای گردشگران ایرانی و خارجی در مسجد نصیرالملک شیراز الزامی ست. 

عباس جاویدان مدیر داخلی مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز در مورد الزام پوشش چادر برای گردشگران در مسجد نصیرالملک توضیح داد: 

بر اساس ابلاغیه اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، استفاده از چادر برای ورود بانوان به این مسجد اجباری است و گردشگران از پانزدهم اسفندماه ۹۷ باید با این نوع پوشش وارد این مسجد تاریخی شوند.

آقای جاویدان در ادامه افزود: 

در پی این ابلاغ، برای راحتی گردشگران خارجی و داخلی، شنلی شامل کلاه و آستین طراحی شده و این طرح، هزینه‌های زیادی را برای این مجموعه در پی داشته است.

ایشان در مورد دوخت شنل ها چنین توضیح داد: 

۵۰۰ شنل با رنگ‌های شاد و روشن در حال دوخت است. همچنین جایگاهی برای قرار دادن شنل‌ها تعبیه و برای جلوگیری از ازدحام، در‌های ورودی و خروجی این مسجد هم جدا شده است.

مدیر داخلی مسجد نصیرالملک در ادامه گفت: 

هزینه‌ای برای این شنل‌ها از بازدیدکنندگان دریافت نخواهد شد و با یکی از شرکت‌های خدماتی برای شست و شوی روزانه شنل‌ها قرارداد منعقد شده است.

آقای جاویدان در مورد اجباری شدن استفاده از چادر گفت:

این طرح در مسجد سلطان احمد استانبول ترکیه اجرا شده و موفقیت آمیز بوده است و امیدواریم در مسجد نصیرالملک نیز با موفقیت اجرایی شود. متاسفانه برخی در گذشته، عکس‌های نامناسبی در مسجد نصیرالملک می‌گرفتند و آن‌ها را در فضا‌های مجازی مانند اینستاگرام منتشر می‌کردند که این مساله ناراحتی بازدیدکنندگان را در پی داشت.

ایشان در مورد نحوه اجرای این طرح افزود: 

 می‌کوشیم این طرح در مسجد به بهترین نحو اجرا شود تا بازدیدکنندگان داخلی و خارجی دچار مشکل نشوند.

مسجد نصیرالملک

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.