کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

طراحی ۵۰۰ شنل برای گردشگران خارجی مسجد نصیرالملک

به نقل از وبسایت چمدان، از فردا 15 اسفند ماه استفاده از چادر برای گردشگران ایرانی و خارجی در مسجد نصیرالملک شیراز الزامی ست. 

عباس جاویدان مدیر داخلی مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز در مورد الزام پوشش چادر برای گردشگران در مسجد نصیرالملک توضیح داد: 

بر اساس ابلاغیه اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، استفاده از چادر برای ورود بانوان به این مسجد اجباری است و گردشگران از پانزدهم اسفندماه ۹۷ باید با این نوع پوشش وارد این مسجد تاریخی شوند.

آقای جاویدان در ادامه افزود: 

در پی این ابلاغ، برای راحتی گردشگران خارجی و داخلی، شنلی شامل کلاه و آستین طراحی شده و این طرح، هزینه‌های زیادی را برای این مجموعه در پی داشته است.

ایشان در مورد دوخت شنل ها چنین توضیح داد: 

۵۰۰ شنل با رنگ‌های شاد و روشن در حال دوخت است. همچنین جایگاهی برای قرار دادن شنل‌ها تعبیه و برای جلوگیری از ازدحام، در‌های ورودی و خروجی این مسجد هم جدا شده است.

مدیر داخلی مسجد نصیرالملک در ادامه گفت: 

هزینه‌ای برای این شنل‌ها از بازدیدکنندگان دریافت نخواهد شد و با یکی از شرکت‌های خدماتی برای شست و شوی روزانه شنل‌ها قرارداد منعقد شده است.

آقای جاویدان در مورد اجباری شدن استفاده از چادر گفت:

این طرح در مسجد سلطان احمد استانبول ترکیه اجرا شده و موفقیت آمیز بوده است و امیدواریم در مسجد نصیرالملک نیز با موفقیت اجرایی شود. متاسفانه برخی در گذشته، عکس‌های نامناسبی در مسجد نصیرالملک می‌گرفتند و آن‌ها را در فضا‌های مجازی مانند اینستاگرام منتشر می‌کردند که این مساله ناراحتی بازدیدکنندگان را در پی داشت.

ایشان در مورد نحوه اجرای این طرح افزود: 

 می‌کوشیم این طرح در مسجد به بهترین نحو اجرا شود تا بازدیدکنندگان داخلی و خارجی دچار مشکل نشوند.

مسجد نصیرالملک | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....