ویدیو HD
مهسا محرابی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 اسفند 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، ساعاتی پس از تحویل سال 1396 خورشیدی، سومین جشنواره سین هشتم در ٢٠ مارچ ٢٠١٧ در پاریس برگزار خواهد شد.

آن طور که خبرگزاری ایرنا، در روز چهارشنبه، به نقل از خانه فرهنگ ایران در پاریس گزارش داد، برنامه های متنوع فرهنگی ویژه نوروز در این جشنواره برگزار می شوند که عبارتند از:

«نمایش‌های میدانی شخصیت‌های فولکلوریک عمو نوروز و ننه سرما و خواجه پیروز»، «حافظ خوانی، شاهنامه‌خوانی و نقالی»، «ایستگاه‌های ویژه کودکان با برنامه‌های متنوع جهت آشنایی با رسوم نوروز»، «برپایی دکور و سفره‌های هفت سین مختلف بزرگسال و کودک برای عکاسی بازدیدکنندگان»، «کارگاه‌های قصه خوانی و تصویرگری»، «درخت‌واره میهمان‌های سین هشتم»، «اجرای موسیقی سنتی» «ساخت عروسک‌های سنتی گشنیز خانم ،عمو نوروز و خواجه پیروز»، اجرای رسم دیرینه دیدو بازدید نوروزی و پذیرایی به سبک ایرانی با دم نوش‌های سنتی» و «بازارچه هنر سین هشتم ».

ایده ی جشنواره سین هشتم متعلق به سعیده یراقی است که تحت قالب یک کتاب برای سبک زندگی بهتر در سال ١٣٨٩ مطرح شد و در دو سال گذشته، این جشنواره با مشارکت برج میلاد تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می شود؛ جشنواره ای که با اقبال عمومی روبرو شده است.

یراقی در مورد این حرکت فرهنگی می گوید:

هر کشور و هر فرهنگ‌ آداب‌ و رسوم‌ و سنت هایی‌ با قدمت‌ تاریخی‌ دارد که‌ از نسلی‌ به‌ نسل‌ دیگر انتقال‌ یافته‌ است. این‌ آداب‌ و سنن‌ بسیار معنا دارند و به‌ بیانی‌ وجه‌ مشترک‌ افراد یک‌ مرز و بوم‌ را تشکیل‌ می‌ دهند. این‌ سنت ها هویت‌ ملی‌ ما ایرانی ها هستند ، نباید فراموش شوند چرا که به‌ وسیله‌ آن‌ در دنیاشناخته ‌می‌شویم.

سین هشتم؛ جشن تحویل سال در پاریس

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.