خرید بلیط هواپیما با گارانتی ارزان‌ترین قیمت

karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 دی 1395

به روز رسانی

03 مرداد 1399

به نقل از ایسنا، تیموری، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری گفت:

تا کنون گزارشی از اقامتگاه‌های غیرمجاز مشابه آن‌چه چینی‌ها در شهر تهران اداره می‌کنند، دریافت نکرده‌ایم اما در صورت صحت، فعلی غیرقانونی است.

این در حالی است که چندی پیش، جریان فعالیت غیرمجاز اقامتگاه‌های اتباع خارجی از جمله چینی‌ها در ایران رسانه‌ای شد و وی همچنان از این ماجرا اظهار بی اطلاعی می کند. در این میان، مدت زیادی از آغاز فعالیت چینی ها در صنعت گردشگری ایران می گذرد و آنها همچنان، بی‌سر و صدا مشغول خدمات‌دهی به گردشگران چینی در ایران هستند. متولیان گردشگری این کار را غیرمجاز اعلام کرده‌ و معاون گردشگری استان تهران از ارسال پرونده‌ی آن، برای رسیدگی بیشتر به کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی خبر داده است. هرچند او نوعی برخورد همراه با رعایت احتیاط را چاره ی این مشکل می داند و تاکید کرده به خاطر حساسیت‌ها نمی‌خواهند برخورد قهری با این قضیه داشته باشند.

با این وجود مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری صراحتا اعلام نمود:

طبق قوانین و ضوابط موجود، ایجاد اقامتگاه غیرمجاز، فعلی غیرقانونی است که باید طبق ضابطه با آن برخورد شود.

تیموری ادامه داد:

اگر گردشگری وارد کشور شود و در یکی از این مراکز اقامتی غیرمجاز که خارج از «آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آن‌ها» تاسیس شده، اقامت کند، عملی غیرقانونی رخ داده است و باید به موضوع آن رسیدگی شود.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری گفت:

اگر گزارشی در این‌باره برسد که حاکی از اقامت گردشگران در مراکز غیرمجاز باشد، حتما باید پیگیری شود، اما مساله این است که تا کنون چنین گزارشی به دست ما نرسیده است.

وی تاکید نمود:

اتباع خارجی که مشغول تحصیل و یا کار در ایران هستند، مجاز نیستند از محل اقامت‌شان برای پذیرش گردشگران آن هم به قصد کسب درآمد استفاده کنند، این کار غیرمجاز است و باید اطلاع داده شود تا طبق قانون و ضوابط رسیدگی شود.

تیموری با اشاره به اینکه تا کنون گزارش مکتوبی از این اقامتگاه‌ها و فعالیت غیرمجاز اتباع خارجی اداره کل نظارت و ارزیابی معاونت گردشگریارسال نشده است، اضافه کرد:

قانون اشتغال اتباع بیگانه در ایران صریح و مشخص است، آن‌ها نمی‌توانند بدون داشتن شرایط و پروانه‌ی کار چنین فعالیت‌هایی را انجام دهند و این عمل مغایر قوانین است.


 

اخبار مرتبط به فعالیت غیر مجاز چینی ها در بازار گردشگری ایران را مطالعه نمایید:

زیرآبی چینی ها در بازار گردشگری ایران

پرونده خانه‌های غیرمجاز چینی‌ها به جریان افتاد

اخبار گردشگری

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.