ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 اسفند 1398

به روز رسانی

04 اسفند 1398

در پی مشاهده موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا، با توجه به توصیه‌های اکید بهداشتی و ضرورت پیشگیری از خطر ابتلا به بیماری تصمیماتی مبنی بر تعطیلی مراکز تفریحی و فرهنگی کشور در استان هایی چون تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، همدان، اصفهان، گلستان، گیلان، مازندران و ... گرفته شده است.

به نقل از ایسنا، محمدرضا کارگر -مدیر اداره کل موزه‌ها- با اعلام خبر تعطیلی موزه‎‌ها گفت:

موزه‌ها و اماکن تاریخی زیرنظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در استان‌هایی که در معرض تهدید کرونا قرار دارند تا پایان هفته تعطیل شدند.

او در ادامه افزود:

این تعطیلی شامل تهران و همه‌ی استان‌هایی می‌شود که قبلا مدارس، دانشگاه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی آن‌ها تا پایان هفته تعطیل اعلام شده‌اند.

مدیر اداره کل موزه‌ها همچنین در مورد تداوم این تعطیلی ها توضیح داد و تعطیلی موزه‌های زیر نظر وزارت میراث فرهنگی را در صورت تایید و صلاحدید وزارت بهداشت، ادامه‌دار دانست.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با صدور اطلاعیه‌ای،  اعلام کرد که برنامه‌های هنری و سینمایی تا پایان هفته تعطیل خواهند بود. بر اساس این اطلاعیه، برای صیانت از سلامت آحاد جامعه، تمام برنامه‌های هنری و سینمایی کشور از چهارم تا نهم اسفند ماه در سراسر کشور تعطیل هستند.

در این اطلاعیه آمده است:

نظر به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری و به منظور صیانت از سلامت آحاد جامعه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از همکاری صنوف مرتبط به اطلاع عموم می‌رساند:

تمامی برنامه‌های هنری و سینمایی در سالن‌های سراسر کشور تا پایان هفته جاری (9/12/98) تعطیل می‌شود. بدیهی است تداوم این وضعیت منوط به بررسی مجدد شرایط و اخذ نظر مراجع ذی‌صلاح خواهد بود.

همایون امیرزاده -مدیر مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- با ارائه توضیحاتی در این مورد، تاکید کرد:

در این مدت اجرای تمام تئاترها و نیز اکران فیلم‌های سینمایی متوقف می‌شود.

محمد الهیاری -مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد ایران- نیز از لغو کنسرت‌های موسیقی تا پایان هفته خبر داد و در این باره گفت:

تمامی کنسرت‌های موسیقی سراسر کشور به منظور اقدامات پیشگیرانه از 4 تا 9 اسفند لغو شد.

محمد کریم شفیعی -شهردار اراک- نیز در پی شیوع این بیماری، اعلام کرد:

اماکن تفریحی عمومی وابسته به مدیریت شهری اراک روز یکشنبه به مدت یک هفته برای پیشگیری از انتقال سریع ویروس کرونا تعطیل است.

وی افزود:

این اماکن شامل باغ وحش، پارک بانوان، استخر شهرداری، اماکن ورزشی شهرداری و سالن‌های برگزاری همایش‌های مختلف شهری است.

او در ادامه گفت:

برپایی تمامی کلاس‌های آموزشی و جشنواره‌های فرهنگی، هنری و ورزشی که از سوی شهرداری اراک برنامه‌ریزی و تدارک شده بود نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

شهردار اراک بیان کرد:

انتظار است مردم نیز در سایه تدابیر اندیشیده شده با مسوولان همکاری خوبی را برای مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا داشته باشند و در موارد غیرضروری از حضور در اماکن عمومی و تجمعات خودداری کنند.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET