ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، دولت استرالیا بخش ویزای سفارت خود در تهران را به دلیل احتمال فساد اداری در حوزه مهاجرت تعطیل کرد. 

بر اساس این گزارش که به نقل از شبکه ای بی سی منتشر شده است، دولت استرالیا بخش صدور ویزا در سفارت این کشور در تهران را پس از گرفتن هشدارهایی مبتنی بر اینکه تعدادی از آژانس های مهاجرتی برای دریافت غیرقانونی ویزای استرالیا تبلیغ می کردند، به حالت تعطیل درآورد. 

شبکه ای بی سی در گزارش خود آورده است که بازرسان کمیسیون اجرای کامل قانون در استرالیا از ایرانی های زیادی در استرالیا در مورد شرایط و مراحل گرفتن ویزای شان سوال کرده اند. این مساله باعث ایجاد نگرانی هایی در مورد مشروعیت سیستم صدور ویزای استرالیا شده است. 

حدس و گمان در مورد وجود فساد اداری در بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران از زمانی شروع شد که بسیاری آژانس های فعال در زمینه مهاجرت به استرالیا که در خود این کشور حضور دارند در نامه ای به دولت استرالیا هشدار دادند که برخی آژانس های مهاجرتی در تهران چنین تبلیع می کنند که رابطه ویژه ای با سفارت استرالیا در تهران دارند. این آژانس های مهاجرتی در تهران با بهانه داشتن این رابطه ویژه، هزاران دلار از ایرانی ها هم در ایران و هم در استرالیا برای صدور ویزا می گرفتند، در حالی که روند عادی دریافت ویزا هزینه های بسیار کمتری دارد. 

بر اساس گزارش ای بی سی، از زمان تعطیلی این بخش در ژوئیه سال گذشته، بررسی درخواست ایرانی ها برای گرفتن ویزا به مشکل خورده است و آنها برای انجام کارهای خود باید به سفارتخانه های استرالیا در کشورهای دیگر منطقه بروند. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.