نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری میزان، چندی پیش، خانه هنر یزد میزبان تعدادی از گردشگران پرتغالی بود که با نگاهی متفاوت به این شهر، توصیف جالبی را از آن ارائه دادند. 

خانه ی هنر یزد یکی از مراکز دیدنی بافت تاریخی شهر یزد به شمار می رود؛ جایی که با ایستادن بر روی بام آن می توانید، چشم اندازی بی نظیر از شهر را در زیر پاهایتان ببینید و گنبدها و بادگیرها و مناره های این شهر زیبا را از نظر بگذرانید. این منظره بی نظیر در یزد، خانه هنر را به پاتوق گردشگران خارجی تبدیل کرده است؛ به طوری که تنها تعداد انگشت شماری از گردشگران خارجی، تماشای یزد، از بام این خانه را تجربه نمی کنند. 

گردانندگان این بنای تاریخی، مدتی پیش روایت جذابی را از یک گردشگر خارجی روی صفحه مجازی خود منتشر کردند و نوشتند:

ديروز، گردشگر پرتغالی بعد از اينكه مدتی طولانی روی بام به تماشای يزد ايستاده بود، با چشمان و صورتی خيس از اشک پايين آمد. اين صحنه خیلی سوال برانگیز بود تا اينكه بعد از چند دقيقه بی مقدمه به ما اشاره كرد و گفت ميتونم چيزی بهتون نشون بدم. بعد به صفحه موبايلش اشاره كرد. متنی به انگليسی در مترجم گوگل بود:

I have been listening since i was a boy that: "it's Rome to live and Venice to die" the one who told this has never been in yazd.

ترجمه: از بچگی شنيده بودم كه "شهر رم برای زندگی و ونيز برای مرگ است". كسی كه اين را گفته هرگز يزد را نديده است.

ورود به صفحه اختصاصی ایران از نگاه گردشگران خارجی

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.