karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

03 اسفند 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری مهر، خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در زمان بازدید از خط راه آهن قزوین-رشت از بهره برداری از این خط ریلی تا حداکثر 7 روز آینده خبر داد. 

بر اساس این گزارش، آقای خادمی در حاشیه بازدید از ایستگاه مرکزی خط آهن رشت ادامه داد: 

ساخت خط آهن قزوین-رشت به پایان رسیده است و حداکثر تا ۱۰ روز آینده به بهره برداری می رسد.

آقای خادمی در ادامه اظهار کرد: 

برای خط آهن قزوین-رشت با ۱۸۵ کیلومتر ریل گذاری، ۸ ایستگاه، ۲۸ کیلومتر تونل، ۹ کیلومتر پل و ۲۲ میلیون متر مکعب خاک‌برداری بیش از هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات دولتی هزینه شد و ارزش فعلی این طرح حدود ۶ هزار میلیارد تومان است.

ایشان افتتاح طرح راه آهن قزوین-رشت را در راستای تحقق کریدور شمال-جنوب دانست و گفت: 

این مسیر از رشت در دو جهت به سوی انزلی و دیگری تا آستارا پیش خواهد رفت تا علاوه بر اتصال به بندر انزلی، زمینه تحقق مسیر ریلی نوستراک مهیا شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی به موقعیت ویژه خط آهن قزوین-رشت از نظر موقعیت جغرافیایی و استراتژیک اشاره کرد و ادامه داد: 

فراهم شدن امکان حمل ۱۰ میلیون مسافر و ۲۰ میلیون تن کالا در سال دستاوردی است که موقعیت ترانزیتی و منطقه ای کشور را به نحو چشمگیری ارتقای خواهد داد.

آقای خادمی همچنین از پیشرفت 25 درصدی فاز نخست خط آهن رشت-انزلی خبر داد و گفت: 

ساخت این خط آهن ۴۰ کیلومتری در ۲ فاز طراحی شده و در فاز دوم آن نیز پیمان‌کار درحال کار است و پیش بینی می شود در یک دوره  ۳۰ ماهه به اتمام برسد.

راه آهن قزوین رشت

Pouya Bazargard | Mehr

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.