ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 مهر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، ایران و روسیه تاکید کردند تا حداکثر تسهیلات برای گرفتن روادید را برای اتباع دو کشور فراهم کنند. 

بر اساس این گزارش، این خبر در ششمین اجلاس کنسولی میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در مسکو و با حضور مدیران کنسولی دو کشور اعلام شد. در این نشست دو طرف از روند رو به رشد روابط دو کشور در همه زمینه ها راضی بودند و بر گسترش ارتباطات و مناسبات بین مردم دو کشور و فراهم آوردن حداکثر تسهیلات روادیدی برای اتباع یکدیگر تاکید کردند.

در این نشست دو طرف همچنین در مورد مسائل و مشکلات بازرگانان، دانشجویان و گردشگران دو کشور در خاک هم صحبت کردند و به این توافق رسیدند تا خدمات بیشتری به این گروه ها از سوی هر دو کشور ارایه شود. 

از جمله دیگر مسائل مورد توافق در این نشست می توان به موضوع صدور روادید الکترونیک و فرودگاهی جهت اتباع طرفین، انتقال محکومان، معاضدت قضایی (نوعی همکاری بین حوزه های دستگاه قضايی دو کشور) و همکاری‌ ها برای مقابله با قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان و نیز جرایم سازمان یافته، ارتقای همکاری هر چه بیشتر پلیس، وزارتخانه های دادگستری و کشور طرفین اشاره کرد. 

علاوه بر موضوع های مورد اشاره، علی چگینی مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه- مدیر هیات ایرانی در این اجلاس- از نهایی شدن آیین نامه اجرایی موافقتنامه لغو روادید گروهی گردشگری و سند تسهیلات روادید برای خدمه و گروه پروازی میان دو کشور خبر داد. 

ایوان کریلوویچ ولینکین-رییس هیات روسی- هم با ابراز رضایت از نتایج به دست آمده از این نشست، آن را گامی بلند برای توسعه روابط بین دو کشور خواند. در نهایت در این اجلاس قرار بر این شد که اجلاس بعدی در تهران برگزار شود. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET