karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

29 مهر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایلنا، دندانی متعلق به کودکی نئاندرتال برای نخستین بار در پناهگاه صخره ای باوه یوان در استان کرمانشاه کشف شد. 

سامان حیدری -گوران سرپرست هیات باستان شناسی این محوطه باستانی، با اعلام خبر گفت:

 این نخستین بار است که بقایای یک انسان نئاندرتال به‌ صورت قطعی در ایران کشف می‌ شود.

وی در ادامه در مورد این کشف توضیح داد: 

دندان کشف شده یک دندان شیری متعلق به کودکی شش ساله است که به‌ همراه دست افزار‌های سنگی مربوط به‌ دوره پارینه سنگی میانی در کاوش های علمی به دست آمده است.

آقای گوران از آزمایش های علمی انجام شده بر روی این دندان سخن گفت و افزود:

 این دندان بر اساس آزمایش های سن سنجی مطلق رادیو کربن ۱۴، دارای سنی مابین ۴۲ تا ۴۵ هزار سال است و این نئاندرتال متعلق به جوامع نئاندرتال نزدیک به عصر حاضر محسوب می شود.

این باستان شناس در ادامه توضیح داد: 

دندان کشف شده از پناهگاه صخره ای باوه یوان، از جمله دندان های نادر شیری کودک نئاندرتال است که به شکل علمی در جهان ثبت شده است.

بر اساس گفته های آقای گوران پیشتر از این تعداد معدودی از دندان های مشابه دیگر، در کشورهای اسپانیا، فرانسه و آلمان کشف شده است.

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.