karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به‌گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از راوبط عمومی سازمان میراث فرهنگی، پلیس ‎ایتالیا یک لوح سنگی قرن هفدهم را که به‌طور غیر قانونی از ‎ایران به این کشور قاچاق شده بود، کشف کرد و به سفیر ایران در رم تحویل داد.

  محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی در این باره گفت:

در ماه آگوست ۲۰۱۵ سنگ قبری دو طرفه با نوشته‌هایی به زبان فارسی (یک رو دارای نوشته‌های افقی و روی دیگر عمودی) در حاشیه قبرستانی در منطقه فرنتینو به‌دست ماموران کارابینیری (Carabinieri) ایتالیا کشف و به سفارت ایران در رم تحویل داده شد. پس از آن سازمان میراث‌فرهنگی را از این امر مطلع کردند.

او در ادامه صحبت هایش به بررسی این اثر اشاره کرد و افزود:

این سنگ قبر به‌دست کارشناسان اداره‌ کل موزه‌ها مورد کارشناسی قرار گرفت و قدمت آن را مربوط به حدود ۱۵۰ سال قبل تشخیص دادند. اگر چه گزارشی در خصوص سرقت اثر و خروج آن از کشور موجود نبود لیکن تعلق سنگ قبر به فردی ایرانی مورد تایید قرار گرفت و به وزارت امور خارجه اطلاع داده شد.

این لوح سنگی تاریخی به سفیر ایران در رم تحویل داده شده است و زمان استرداد این شی تاریخی به کشور به زودی اعلام می شود.

لوح ایرانی در ایتالیا

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.