ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

 به نقل از ایسنا، باستان شناسان معتقدند شهر گمشده جولیاس که محل زندگی سه تن از حواریون حضرت عیسی (ع) به نام‌های پطروس، آندریاس و فیلیپ بوده است را در سواحل شمالی دریاچه طبریه در مرز میان سرزمین‌های اشغالی و سوریه کشف کرده‌اند.

یک حمام به سبک رومی، اکتشاف اصلی در این منطقه است که حکایت از وجود شهری در این مکان دارد و نشان می دهد که این محل تنها یک روستای ماهیگیری نبوده است.

تنها یک منبع در متون تاریخی به وجود این شهر اشاره کرد و درباره آن نوشته که پادشاه فیلیپ هرود، فرزند شاه هرودِ بزرگ، شهر بیت صیدا را که بیشتر شبیه یک روستای ماهیگیری بود را به یک شهر واقعی رومی تبدیل کرد و نام جولیاس را برای آن برگزید.

پیش از این از سه مکان به عنوان محل احتمالی وجود شهر جولیاس نام برده می‌شد اما با کشف غیرمنتظره این حمام و دیگر بقایای به جا مانده از خرابه‌های این محوطه، باستان‌شناسان دلتای رود اردن در سواحل شمالی دریاچه طبریه (جلیل) محتمل‌ترین گزینه برای وجود این شهر گمشده می دانند.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
عزیز

احسنت

17 مرداد 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET