ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، آقای علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون رییس جمهور از برپایی نمایشگاه های آثار فرهنگی-تاریخی هلند در تهران خبر داد. 

وی به نقل از مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع‌ رسانی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری، بیان کرد:

مجموعه‌ای با بیش از ۳۰۰ اثر باستان شناسی و هنری مربوط به کشور هلند در مهر ماه امسال در موزه ملی ایران به نمایش درمی‌آید.

ایشان به برگزاری نمایشگاهی از آثار تاریخی موزه ملی ایران با عنوان "ایران، مهد تمدن" در موزه درنتس هلند که تا آبان ماه جاری نیز ادامه دارد اشاره کرد و گفت:

 نمایشگاه باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت "موزه درنتس" شامل بیش از ۳۰۰ اثر از آثار باستان شناسی و آثار هنری قرون ۱۸ تا ۲۰ هلند است که در اواسط مهرماه افتتاح می‌شود.

آقای مونسان در ادامه به دلایل برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: 

 برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی از آثار سایر فرهنگ‌ های جهان در موزه ملی ایران، تاییدی بر عزم کشور ما در تعاملات فرهنگی و ارتباط پویا با سایر ملل جهان است.

نمایشگاه "ایران، مهد تمدن" شنبه 26 خرداد ماه در موزه "درنتس"  هلند افتتاح شده و در آن 196 شی تاریخی از موزه های ملی ایران از 60 مکان باستانی کشور به نمایش درآمده است. قرار است این نمایشگاه به مدت پنج ماه (تا آبان ماه) در این موزه برقرار باشد. این آثار در هفت گالری طبقه بندی شده "شروع استقرار در ایران در دوران پارینه‌سنگی"، "یکجانشینی و استقرار در روستاها"، "شهرنشینی"، "دوره عیلام و ماد"، "دوران طلایی، دوره هخامنشی، نوزایی ایران و دوره‌ پارت و ساسانی" و دوره "ایران و اسلام»" به نمایش درآمده اند. مسوولان موزه پیش­ بینی کرده ­اند که تا پایان مدت زمان نمایش، بیش از ۱۵۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند. 

در زمان افتتاح نمایشگاه "ایران، مهد تمدن" و بر اساس اعلام موزه ملی ایران و تفاهم نامه امضا شده میان دو کشور، قرار بود در آینده ای نزدیک، نمایشگاهی از آثار کشور هلند در موزه ملی ایران برگزار شود. موضوعی که به نظر می رسد با خوش قولی موزه درنتس هلند، بسیار زودتر از موعد مقرر برگزاری نمایشگاه آثار هلند، به مرحله عملی شدن برسد. 

نمایشگاه ایران مهد تمدن در هلند
Photo by : موزه ملی ایران

اخبار روز گردشگری را هر روز از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET