karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه ترین آمارهای منتشرشده در مورد ده کشور برتر گردشگری جهان، اسپانیا با پشت سر گذاشتن آمریکا به دومین کشور پربازدید دنیا پس از فرانسه تبدیل شد. 

سازمان جهانی گردشگری در گزارش جدید خود در مورد وضعیت گردشگری جهان در سال 2017، پربازدیدترین کشورهای دنیا در این سال را معرفی کرد که طبق معمول چند سال گذشته، فرانسه با داشتن 86.9 میلیون گردشگر ورودی در رتبه اول قرار گرفت اما تغییراتی در رتبه دوم رخ داد. آمریکا که پیش از این رتبه دوم پربازدیدترین کشورهای جهان را در اختیار داشت، جای خود را به اسپانیا با 81.8 میلیون توریست خارجی داد. حالا این کشور با سرعتی باورنکردنی گوشه چشمی به جایگاه نخست گردشگری دنیا دارد و در پی رسیدن به آن است. 

اسپانیا در سال 2017 به طور دقیق از 81.786 میلیون توریست میزبانی کرده بود که در مقایسه با سال پیش از آن رشدی 8.6 درصدی را نشان می دهد. این کشور در حال حاضر در حدود 12.2 درصد سهم کل بازارهای جهانی گردشگری را در اختیار دارد و از این طریق توانسته است در حدود 67.964 میلیارد دلار درآمد داشته باشد. 

فرانسه و اسپانیا دو کشور ابتدایی لیست پربازدیدترین کشورهای دنیا به ترتیب توانسته اند در بازه زمانی سال های 2016 تا 2017 در حدود 5.1 و 8.6 درصد رشد در جذب گردشگر ثبت کنند اما آمریکا در سال گذشته شاهد رشد منفی 3.8 درصد در جذب گردشگر ورودی بوده است. کارشناسان بر این عقیده هستند که سیاست های مهاجراتی دونالد ترامپ، رییس جمهور فعلی آمریکا، دلیل اصلی نزول صنعت توریسم آمریکاست. 

در ادامه این فهرست بعد از آمریکا دو کشور چین و ایتالیا با 60.7 و 58.3 میلیون توریست قرار دارند که رتبه شان نسبت به سالهای گذشته بدون تغییر مانده است. اما مکزیک با دو پله صعود نسبت به سال 2015 و جذب 39.3 میلیون گردشگر در رتبه ششم برترین کشور های پربازدید جهان قرار گرفته است. تایلند نیز با میزبانی از 35.4 میلیون گردشگر برای اولین بار توانسته است به جمع ده کشور برتر دنیا از لحاظ جذب گردشگر برسد. 

اما بیشترین رشد جذب گردشگر بین المللی در فاصله زمانی 2016 تا 2017 به ترکیه اختصاص دارد که با جهش بزرگ 24.1 درصدی موفق ترین عملکرد را در میان دیگر کشورها به ثبت رسانده و توانسته میزان گردشگران ورودی خود را از 30 میلیون و 289 هزار نفر در سال 2016 به ۳۷ میلیون و ۶۱۰ هزار نفر ارتقا دهد.

آمریکا اما همچنان با فاصله ای فراوان با دیگر کشورهای توریست پذیر دنیا با 210.7 میلیارد دلار، پردرآمدترین کشور جهان در زمینه صنعت گردشگری ست و اسپانیا با 68 میلیارد دلار و فرانسه با 60.7 میلیارد دلار در تعقیب این کشور هستند. نکته جالب توجه حضور استرالیا در جایگاه هفتم فهرست پردرآمدترین کشورهای دنیا در صنعت گردشگری (با درآمد 41.7 میلیارد دلاری) ست؛ در حالی که این کشور در میان 10 کشور پربازدید جهان رتبه ای ندارد. 

در نهایت اینکه بر اساس اعلام سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) تعداد گردشگران بین المللی در سال 2017 به رقم بی سابقه 1.323 میلیارد نفر رسیده است که در مقایسه با سال گذشته (2016) رشدی 84 میلیونی را نشان می دهد. 

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.