ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 مهر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی اصغر مونسان -رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری- در دیداری با خانم پروین فرشچی سفیر کشورمان در فنلاند اعلام کرد: 

گردشگران کشورهای اروپایی به حوزه‌های فرهنگی و تمدنی ایران علاقه‌مندند و همچنین این گردشگران از اسکان در اقامتگاه‌های بوم‌گردی استقبال می‌کنند. 

وی در ادامه از علایق گردشگران اروپایی به کویرهای ایران گفت:

گردشگران اروپایی همچنین علاقه‌مند به کویرگردی هستند و خوشبختانه با توجه به زیرساخت‌های مناسبی که در این مناطق از کشورمان ایجاد شده است می‌توان گردشگران بیشتری را جذب کرد، معرفی ایران و جاذبه‌های متنوع کشورمان به مردم فنلاند مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه کرد.

آقای مونسان در ادامه تصریح کرد: 

عدم آگاهی از جاذبه‌های ایران و همچنین ایران‌ هراسی از موضوعاتی است که باید بر آن تمرکز کرد، برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و صنایع دستی از جمله برنامه‌هایی است که می‌تواند در معرفی ایران موثر و مفید باشد. 

معاون رییس جمهوری همچنین از برگزاری شب های فرهنگی ایران در کشور فنلاند استقبال کرد و آن را در شناساندن فرهنگ و تاریخ ایران اثرگذار دانست: 

حضور تورگردانان و رسانه‌های مطرح کشور فنلاند در ایران و تهیه برنامه‌های مستند از جاذبه‌های کشورمان نیز می‌تواند به شناخت مردم این کشور از ایران کمک کند. 

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نقش این نمایشگاه ها گفت: 

برگزاری نمایشگاه‌هایی از آثار تاریخی به‌صورت متقابل با سایر کشورها نیز با هدف تعامل فرهنگی و شناساندن فرهنگ و تمدن ایرانی در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است و این امکان برای کشور فنلاند نیز وجود دارد. 

در این دیدار همچنین پروین فرشچی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فنلاند اظهار کرد: 

تهیه بسته‌های طبیعت‌گردی و کویرگردی برای معرفی و ارایه به گردشگران کشور فنلاند می‌تواند در افزایش آمار گردشگران ورودی این کشور به ایران موثر باشد. 

ایشان در ادامه تصریح کرد: 

همچنین زمینه برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران در فنلاند وجود دارد. تقویت ارتباط فرهنگی بین دو کشور با شناساندن آداب و رسوم و فرهنگ ایران و فنلاند به مردم امکان‌پذیر خواهد شد، در وهله نخست استفاده از ظرفیت‌های موجود همچون بروشورها و فیلم‌های مستند جاذبه‌های متنوع کشورمان می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. 

Photo by : Kazem Ghane | Irna

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET