ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری مهر، دبیرکل مجمع همکاری گفتگوهای آسیایی در سخنانی ابراز امیدواری کرد که ایران و ترکیه، بتوانند مدل گردشگری یک ویزا برای دو کشور را اجرا کنند. 

در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه رویداد همدان 2018 که در سالن اجتماعات استانداری همدان با حضور معاون اول رییس جمهور و نمایندگان سفرای کشورهای خارجی برگزار شد، باندیت لیچمون- دبیر کل مجمع همکاری گفتگوهای آسیایی - گفت: 

ایران می تواند مانند کشورهای دیگر در زمینه آموزش گردشگری از این مجمع کمک هایی را دریافت کند. برخی از اعضای این مجمع توانایی گسترش سند گردشگری خود را ندارند پس ما به دنبال همکاری با این کشورها هستیم.

وی در ادامه صحبت های خود افزود: 

 انجام پروژه توسعه گردشگری بین تایلند و کامبوج یکی از برنامه های ماست. این یک مدل جدیدی است که اسم آن را دو پادشاهی، دو مقصد و یک ویزا گذاشته ایم. کسی که وارد تایلند می شود می تواند با یک ویزا از دو کشور بازدید کند امیدواریم بتوانیم این مدل را در ایران با همکاری کشور ترکیه انجام دهیم.

باندیت لیچمون در اظهاراتی اضافه کرد: 

در مجمع ACD (مجمع همکاری گفتگوهای آسیایی) فلسفه اصلی مان بر پایه مشارکت است. در آسه آن و آسیای جنوب شرقی، جنگ و درگیری بود اما اکنون در آن قسمت از آسیا شاهد افزایش گردشگری هستیم. امیدواریم بتوانیم آن مدلی که در آسه آن اجرا شده را در آسیای غربی و خاورمیانه از جمله ایران اجرا کنیم.

دبیرکل مجمع همکاری گفتگوهای آسیایی در ادامه به اهداف این مجمع اشاره کرد و گفت:

ما در مجمع ACD به دنبال مسایل فرهنگی و اقتصادی هستیم نه سیاسی. چون آگاه هستیم به محض اینکه درباره مسایل سیاسی حرف بزنیم به اهداف مان نخواهیم رسید. تصمیم مجمع ACD برای اینکه همدان را به عنوان پایتخت معرفی کند مدت ها قبل گرفته شد. درباره این فرآیند سال گذشته در اجلاس وزرای گردشگری ACD که همه ۳۴ عضو بودند، تصمیمات لازم گرفته شده است. درباره اجلاس بعدی نیز باید منتظر تصمیم اعضا باشیم.

آقای باندیت لیچمون خاطر نشان کرد:

 من تلاش خود را می کنم که کشورهای عضو را از جاذبه های گردشگری همدان آگاه کنم. سرمایه انسانی برای گردشگری، مدل های مشارکت توسعه گردشگری، ارتقا گردشگری درون قاره ای، اقداماتی است که ما در مجموعه انجام می دهیم.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET