ویدیو HD
فهیمه دزفولی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان میراث فرهنگی، معافیت صادرکنندگان کالاهای صنایع‌دستی از الزام به بازگشت ارز حاصل از صادرات به منظور رفع محدودیت و رونق صادرات محصولات از سوی علی‌اصغر مونسان، معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابلاغ شد.

سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از سازمان توسعه تجارت ایران درخواست کرده بود صادرکنندگان محصولات صنایع‌دستی را از الزام به بازگشت ارز حاصل از صادرات معاف کند.

در پی این درخواست، سازمان توسعه تجارت ایران محصولات صنایع‌دستی را جزء فهرست مشمول واریز ارز به سیستم نیما ندانسته است.

بر این اساس الزام فروش ارز با نرخ رسمی در مورد اقلام صنایع‌دستی موضوعیت ندارد و صادرکنندگان محصولات صنایع‌دستی می‌توانند ارز به دست آمده از صادرات محصولات‌شان را در جهت رونق و پیشبرد کسب و کار خود در بازار آزاد مبادله کنند.

لازم به ذکر است از سال 97 صادرکنندگان موظفند 95 درصد ارز حاصل از صادرات خود را ظرف مدت 6 ماه از تاریخ صدور پروانه صادراتی از طریق سامانه نیما به چرخه تجاری کشور بازگردانند که با این ابلاغ صادرکنندگان صنایع‌دستی ایران از این الزام قانونی معاف شدند.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET