karnaval.ir

فهیمه دزفولی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان میراث فرهنگی، معافیت صادرکنندگان کالاهای صنایع‌دستی از الزام به بازگشت ارز حاصل از صادرات به منظور رفع محدودیت و رونق صادرات محصولات از سوی علی‌اصغر مونسان، معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابلاغ شد.

سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از سازمان توسعه تجارت ایران درخواست کرده بود صادرکنندگان محصولات صنایع‌دستی را از الزام به بازگشت ارز حاصل از صادرات معاف کند.

در پی این درخواست، سازمان توسعه تجارت ایران محصولات صنایع‌دستی را جزء فهرست مشمول واریز ارز به سیستم نیما ندانسته است.

بر این اساس الزام فروش ارز با نرخ رسمی در مورد اقلام صنایع‌دستی موضوعیت ندارد و صادرکنندگان محصولات صنایع‌دستی می‌توانند ارز به دست آمده از صادرات محصولات‌شان را در جهت رونق و پیشبرد کسب و کار خود در بازار آزاد مبادله کنند.

لازم به ذکر است از سال 97 صادرکنندگان موظفند 95 درصد ارز حاصل از صادرات خود را ظرف مدت 6 ماه از تاریخ صدور پروانه صادراتی از طریق سامانه نیما به چرخه تجاری کشور بازگردانند که با این ابلاغ صادرکنندگان صنایع‌دستی ایران از این الزام قانونی معاف شدند.

صنایع دستی

مغازه های صنایع دستی در تهران

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

گاهی عکس می‌گیرم، بیشتر می‌نویسم، ساعات اداری را پشت مانیتور می‌گذرانم، عصرها در ترافیک می‌مانم، صبح‌ها بین صفحات کتاب و صدای فروشنده‌های مترو چرت می‌زنم‌‌، آخر هفته‌ها را با دوست و آشنا کافه و پارک می‌روم؛ اما لابه لای این روزمرگی‌ها زندگی هم می‌کنم. لابه‌لای

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.