karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری مهر، قرار است در روزهای آینده نمایشگاه آثار تاریخی ایران با عنوان "ایران، مهد تمدن" که اکنون در هلند در حال برگزاری‌ست پس از پایان، به موزه ای در شرق اسپانیا انتقال پیدا کند. 

بر اساس این گزارش، از خرداد ماه امسال این نمایشگاه با حضور مقام های ایرانی و هلندی در موزه درنتز هلند آغاز به کار کرد و در آن 196 اثر از بیش از 60 نقطه باستانی ایران به نمایش درآمد. این نمایشگاه از هفت گالری "شروع استقرار در ایران در دوره پارینه سنگی"، "یکجانشینی و استقرار در روستاها"، "شهرنشینی"، "دوره عیلام و ماد"، "دوران طلایی"، "دوره هخامنشی"، "نوزایی ایران"، "دوره پارت و ساسانی" و "ایران و اسلام" تشکیل شده است. پس از برگزاری این نمایشگاه در هلند، نمایشگاهی از آثار موزه درنتز نیز در موزه ملی ایران به نمایش درآمد. 

در ابتدا قرار بود مدت نمایشگاه "ایران، مهد تمدن" 5 ماه باشد اما مدت برگزاری آن تمدید شده است. از طرفی دیگر در توافقی بین موزه ملی ایران و موزه های اسپانیا، قرار شد تا این نمایشگاه بعد از هلند به اسپانیا برود. در راستای همین توافق چند روز پیش، هیات دولت ایران با برپایی این نمایشگاه در اسپانیا توافق و مجوز برپایی آن را در این کشور صادر کرد. زمان افتتاح این نمایشگاه در اسپانیا اواخر اسفندماه سال جاری عنوان شده است. 

در همین زمینه محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه های کشور به خبرگزاری مهر گفت:

در اسپانیا نیز این آثار به مدت چهار ماه به نمایش گذاشته می شود مگر آنکه تمدید شود. اکنون آثار از هلند در آستانه بسته بندی و انتقال به موزه باستان‌شناسی شهر «آلیکانته» در شرق اسپانیا است.

بر اساس گفته های آقای کارگر، زمان قطعی افتتاح نمایشگاه در اسپانیا به زودی اعلام می شود. او همچنین در سفری که به اسپانیا داشت با معاون فرهنگی استان آلیکانته دیدار داشت و از نزدیک با امکانات این موزه برای برپایی نمایشگاه آشنا شد. 

نمایشگاه ایران مهد تمدن

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.