ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری مهر، قرار است در روزهای آینده نمایشگاه آثار تاریخی ایران با عنوان "ایران، مهد تمدن" که اکنون در هلند در حال برگزاری‌ست پس از پایان، به موزه ای در شرق اسپانیا انتقال پیدا کند. 

بر اساس این گزارش، از خرداد ماه امسال این نمایشگاه با حضور مقام های ایرانی و هلندی در موزه درنتز هلند آغاز به کار کرد و در آن 196 اثر از بیش از 60 نقطه باستانی ایران به نمایش درآمد. این نمایشگاه از هفت گالری "شروع استقرار در ایران در دوره پارینه سنگی"، "یکجانشینی و استقرار در روستاها"، "شهرنشینی"، "دوره عیلام و ماد"، "دوران طلایی"، "دوره هخامنشی"، "نوزایی ایران"، "دوره پارت و ساسانی" و "ایران و اسلام" تشکیل شده است. پس از برگزاری این نمایشگاه در هلند، نمایشگاهی از آثار موزه درنتز نیز در موزه ملی ایران به نمایش درآمد. 

در ابتدا قرار بود مدت نمایشگاه "ایران، مهد تمدن" 5 ماه باشد اما مدت برگزاری آن تمدید شده است. از طرفی دیگر در توافقی بین موزه ملی ایران و موزه های اسپانیا، قرار شد تا این نمایشگاه بعد از هلند به اسپانیا برود. در راستای همین توافق چند روز پیش، هیات دولت ایران با برپایی این نمایشگاه در اسپانیا توافق و مجوز برپایی آن را در این کشور صادر کرد. زمان افتتاح این نمایشگاه در اسپانیا اواخر اسفندماه سال جاری عنوان شده است. 

در همین زمینه محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه های کشور به خبرگزاری مهر گفت:

در اسپانیا نیز این آثار به مدت چهار ماه به نمایش گذاشته می شود مگر آنکه تمدید شود. اکنون آثار از هلند در آستانه بسته بندی و انتقال به موزه باستان‌شناسی شهر «آلیکانته» در شرق اسپانیا است.

بر اساس گفته های آقای کارگر، زمان قطعی افتتاح نمایشگاه در اسپانیا به زودی اعلام می شود. او همچنین در سفری که به اسپانیا داشت با معاون فرهنگی استان آلیکانته دیدار داشت و از نزدیک با امکانات این موزه برای برپایی نمایشگاه آشنا شد. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET