ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 آبان 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، گردشگران عرب شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در کشورهای مختلف گردشگری، 6.5 برابر بیشتر از متوسط جهانی هزینه می کنند. 

بر اساس این گزارش که به نقل از گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری و کمیسیون سفر اروپا نوشته شده است، نشان می دهد میزان هزینه کرد گردشگران کشورهای عضو شورای خلیج فارس (شامل شش کشور بحرین، کویت، عمان، قطر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی) در کشورهای مقصد گردشگری در سال 2017 به 60 میلیارد دلار رسیده است؛ در حالی که این آمار در سال 2010، 40 میلیارد دلار بود. 

زوراب پولولیکا شویلی -دبیرکل سازمان جهانی گردشگری- در این گزارش به رشد سریع بازار کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به عنوان یک منبع تامین گردشگر اشاره می کند و از پتانسیل این منطقه در رشد گردشگری اروپا سخن می گوید. 

پیتر د ویلد -رییس کمیسیون سفر اروپا- هم در این زمینه توضیح می دهد که کشورهای شورای خلیج فارس بازاری رو به رشد برای مقاصد اروپایی هستند و ما باید روی گردشگران جوانتر، مطلع تر و آشنا با تکنولوژی این منطقه سرمایه گذاری انجام دهیم. 

از مهمترین دلایل افزایش سفر مردم کشورهای خلیج فارس به ویژه به کشورهای اروپایی رشد فوق العاده این کشورها در سفرهای هوایی در دهه اخیر است. این رشد سفرهای هوایی باعث اتصال اروپا و شورای همکاری خلیج فارس شده و سفر بین دو منطقه را آسان کرده است. 

 در ادامه این گزارش همچنین آمده است مسافران کشورهای خلیج فارس به طور عمده جوان و خانواده محور هستند، درآمد قابل توجهی دارند و در سفرهای شان به دنبال خدمات مسکن، خدمات غذایی و خرده فروشی با کیفیت بالا می گردند. برای این گروه از گردشگران تنوع جاذبه ها، زیرساخت ها و امکانات پیشرفته و ویزا و سیستم پولی مشترک کشورهای اروپایی باعث شده است تا این مقصد در اولویت سفرهای شان قرار بگیرد. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.