karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 آذر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

عکس روز نشنال جئوگرافیک

عکس پیش رو کاری از مایکل اونیل، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک بوده که در آب های فلوریدا به ثبت رسیده است. مایکل درباره خاطرات غواصی و عکاسی اش این گونه توضیح می دهد:

نصفه شب بود که هوس غواصی کردم و به سرم زد که وسایلم را آماده کنم و به اقیانوس بروم. یار همیشگی ام، دوربین مخصوص عکاسی در زیر آب را هم برداشتم و به دل اقیانوس اطلس رفتم. درست وقتی که درون آب شیرجه زدم، احساس فضانوردی را داشتم که آزادانه در فضا گام بر می دارد و بی هیچ محدودیتی جا به جا می شود، با این تفاوت که مخزن اکسیژنی در پشت و دوربینی در دستم بود. 

مایکل در حین ماجراجویی اقیانوسی اش، به تعدادی موجود شب زنده دار می رسد:

 

خرچنگ کوچکی را دیدم که تنها قدر یک سکه دلار نقره ای بود و دست و پا زدنش توجهم را به خودش جلب کرد. برای آن که بتوانم تصویر این موجود کوچک را در قاب دوربینم جا دهم، سرعت شاتر دوربین را پایین آوردم و همزمان از فلش برای تأمین نور محیط استفاده کردم. نتیجه جالب توجه بود! به خاطر این شیوه عکاسی، به راحتی حرکت خرچنگ کوچک ثبت شد. 

در صورتی که شما هم به عکاسی حرفه ای علاقه دارید و دوست دارید بیشتر از تکنیک های عکاسی و نحوه کار با دوربین بدانید، توصیه می کنم خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

اصول اولیه کار با دوربین | مثل حرفه ای ها عکاسی کنید

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.