ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 تیر 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، حوالی ساعت 22:00 روز 26 تیر 98، حادثه آتش سوزی در میدان حسن آباد تهران به آتش نشانی اعلام شد و بلافاصله مأموران ۵ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند و موفق به مهار شدند.

سیدجلال ملکی -سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران- در این باره گفت:

دراین حادثه انباری به وسعت حدود ۶۰۰ مترمربع که حجم زیادی از ابزار آلات در آن وجود داشت، دچار آتش سوزی شده بود.

وی اظهار داشت:

در این حادثه سقف‌های شیروانی این انبار بدلیل شدت حرارت فرو ریخت که خوشبختانه حادثه مصدومی نداشت.

به گفته ملکی، مأموران آتش نشان پس از لکه گیری و تخلیه دود از مکان حادثه و ایمن سازی آن، محل را ترک کردند و علت وقوع این حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

به نقل از وبسایت چمدان، آتش سوزی میدان تاریخی حسن آباد خساراتی به بناهای تاریخی آن وارد کرده و دو گنبد از هشت گنبد میدان تاریخی حسن آباد در اثر آتش ویران شده اند. معاون میراث فرهنگی استان تهران نیز معتقد است علاوه سوختن در و پنجره‌های چوبی بنا، آسیب‌های احتمالی در داخل بنای تاریخی نیز رخ داده است.

انتقاد عضو شورای شهر تهران از کاربری نامناسب آثار ملی

حجت نظری -عضو شورای اسلامی شهر تهران- در واکنش به این حادثه با انتشار یادداشتی در توئیتر از کاربری نامناسب در آثار ملی، انتقاد کرد و نوشت:

کانون حریق امشب در میدان تاریخی حسن آباد انبار ابزار و یراق بود. ابزار فروشی کاربری مناسبی برای قرارگیری در یک اثر ثبت ملی نیست. قبللا نیز پیگیر تغییر برخی کاربری‌ها در بافت تاریخی بوده ام و تاکید می‌کنم که شهرداری و دیگر دستگاه‌های مربوطه، این مساله را جدی تر بگیرند

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET