ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، مسوولان کشور عربستان سعودی قوانین سخت گیرانه و جدیدی برای ورود زنان به این کشور و صدور ویزای گردشگری برای آنها وضع کردند. 

نمایندگان وزارت کشور و امور خارجه عربستان به همراه اعضای کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور در جلسه ای، پیش نویس قوانین و مقررات ورود به عربستان را تنظیم و ارایه کردند. بر اساس این پیش نویس، زنان گردشگر زیر بیست و پنج سال برای این که بتوانند به این کشور سفر کنند باید حتما همراه یکی از اعضای خانواده باشند. زنان بالای بیست و پنج سال نیز برای گرفتن ویزای گردشگری این کشور حتما باید عضو گروه های گردشگری که مورد تایید آژانس های توریستی‌ست بشوند.

بر همین اساس آژانس های گردشگری خارجی نیز باید مجوزهای لازم را از نهادهای مسوول کشور خود دریافت کنند. آژانس ملی عربستان یا تور اپراتور پادشاهی نیز باید مجوز کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور را داشته باشد. 

بر اساس پیش نویس قوانین جدید، ویزاهای گردشگری فقط زمانی صادر می شوند که تاریخ، مدت زمان اقامت و برنامه توریستی هر گردشگر به طور کامل و شفاف مشخص باشد. مطابق با این قانون، گردشگران باید به قوانین، سنت ها و رسوم محلی کشور عربستان احترام کامل بگذارند. 

در ادامه این قوانین نیز آمده است که اگر یک توریست برای مدت بیش از 24 ساعت گم شده باشد، راهنمای تور باید گم شدن وی را گزارش کند. همچنین اگر آژانس مسافرتی،‌ توری با صد مسافر یا بیشتر را پس از صدور ویزا لغو کند؛ این موضوع به وزارت کشور و وزارت امور خارجه عربستان گزارش می شود و فعالیت آژانس در در داخل خاک عربستان ممنوع خواهد شد. 

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
حبیب

همه جای دنیا همینطوره. حتی اروپایی ها دختر مجرد نمیذارند تنهایی بره سفر. مگر اینکه در قالب آژانس های گردشگری. دخترای هموطن ما فکر می کنند که فقط ایران یا کشورهای اسلامی اینطورند.خیر.

آنا

شما برای این صحبتتون که اروپایی ها نمیذارن دختر مجرد تنها بره سفر منبعی هم دارید؟

30 دی 1396

28 دی 1396

حسین

  اینها تفاوت فرهنگی یا مذهبی هست  مسخره نیست و به مرور از حالت ارزش به هنجار تبدیل میشود  

28 دی 1396

کیانا
سلاااااام مرسی کارناوال که ادبیاتت نژادپرستانه نیست
راستی اون ساعته چیه بالای سایت؟

25 دی 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET