نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، مسوولان کشور عربستان سعودی قوانین سخت گیرانه و جدیدی برای ورود زنان به این کشور و صدور ویزای گردشگری برای آنها وضع کردند. 

نمایندگان وزارت کشور و امور خارجه عربستان به همراه اعضای کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور در جلسه ای، پیش نویس قوانین و مقررات ورود به عربستان را تنظیم و ارایه کردند. بر اساس این پیش نویس، زنان گردشگر زیر بیست و پنج سال برای این که بتوانند به این کشور سفر کنند باید حتما همراه یکی از اعضای خانواده باشند. زنان بالای بیست و پنج سال نیز برای گرفتن ویزای گردشگری این کشور حتما باید عضو گروه های گردشگری که مورد تایید آژانس های توریستی‌ست بشوند.

بر همین اساس آژانس های گردشگری خارجی نیز باید مجوزهای لازم را از نهادهای مسوول کشور خود دریافت کنند. آژانس ملی عربستان یا تور اپراتور پادشاهی نیز باید مجوز کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور را داشته باشد. 

بر اساس پیش نویس قوانین جدید، ویزاهای گردشگری فقط زمانی صادر می شوند که تاریخ، مدت زمان اقامت و برنامه توریستی هر گردشگر به طور کامل و شفاف مشخص باشد. مطابق با این قانون، گردشگران باید به قوانین، سنت ها و رسوم محلی کشور عربستان احترام کامل بگذارند. 

در ادامه این قوانین نیز آمده است که اگر یک توریست برای مدت بیش از 24 ساعت گم شده باشد، راهنمای تور باید گم شدن وی را گزارش کند. همچنین اگر آژانس مسافرتی،‌ توری با صد مسافر یا بیشتر را پس از صدور ویزا لغو کند؛ این موضوع به وزارت کشور و وزارت امور خارجه عربستان گزارش می شود و فعالیت آژانس در در داخل خاک عربستان ممنوع خواهد شد. 

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.