ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، ابراهیم پورفرج -رییس جامعه تورگردانان ایران- بر ضرورت هر چه سریعتر کردن حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت به خاطر دریافت این مالیات شرکت های خارجی ما را به کلاهبرداری، سو استفاده از قوانین دولتی و باج گیری متهم می کنند. 

آقای پور فرج این سخنان را در همایشی در هتل اوین بیان کرد و از مسوولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست تا معضل مالیات بر ارزش افزوده در صنعت گردشگری را هر چه سریع تر حل کنند:‌

 شرکت‌های خارجی نسبت به این پول اضافه که همزمان باید به هتل، رستوران و آژانس‌های ایرانی بدهند شاکی هستند و ما را به کلاهبرداری و سو استفاده از قوانین دولتی متهم می‌کنند. یکی از شرکت‌های بزرگ آلمانی که ۲۴ سال است به ایران گردشگر می‌فرستد، اخطار داده اگر این روش ادامه پیدا کند ایران را از برنامه سفر خود حذف خواهد کرد، چون معتقد است ما از آن‌ها باج می‌گیریم.

وی در ادامه به وضعیت شرکت های وارد کننده گردشگری و تعطیلی آن ها اشاره کرد و گفت:‌

 اگر راه حلی پیدا نشود، ما هم مثل دیگران مسیر ترکیه و دبی را چارتر می‌کنیم و دیگر گردشگر نمی‌آوریم. اگر وارد آن خط شویم دیگر برنمی‌گردیم.

رییس جامعه تورگردانان ایران سپس اظهار کرد:

بخش خصوصی به کمک دولت نیاز دارد. بخش دولتی تا به حال خیلی حرف زده است، ولی ما به کمک عملی آن‌ها بیشتر از حرف‌های‌شان احتیاج داریم. می‌خواهیم گرفتاری و نیازهای ما را برطرف کنند. باور داریم اگر بخش دانشگاهی، خصوصی و دولت در کنار یکدیگر قرار گیرند مثلث مقدسی برای توسعه گردشگری در کشور شکل می‌گیرد.

وی از عدم همراهی سازمان ها و نهادهای مختلف با بخش خصوصی نیز گلایه کرد و گفت:‌

بخش خصوصی در چند دهه اخیر هیچ وقت روبه‌روی دولت قرار نگرفته، بلکه در کنار آن بوده است، ولی متاسفانه شاهدیم که همه اختیارها در گردشگری متمرکز در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست و سازمان‌ها، وزارتخانه ها و نهادهای بسیاری در آن نقش دارند. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری فقط هماهنگ‌ کننده است. لازم است تمام سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌ها برای رسیدن به هدف توسعه، هماهنگ با یکدیگر وظایف خود را به جا آورند.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.