karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

عکس روز نشنال جئوگرافیک

همیشه خیلی دوست داشتم عکسی از یک گونه کمیاب و آبی رنگ روباه قطبی در زیستگاه اصلی خودش و در هنگام زمستان بگیرم. 

سونالینی ختراپال، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک درباره انگیزه های پیش از عکاسی‌اش می نویسد و از خاطرات آن روز سرد این گونه یاد می کند:

بلاخره یک روز تصمیمم را گرفتم و برای عکاسی از این موجودات خجالتی، راهی حفاظتگاه طیبعی هورنستراندیر (Hornstrandir) در شمال ایسلند شدم. راستش پیدا کردن این روباه های جذاب کار چندان آسانی نبود و مجبور بودم ساعت ها را به گشت و گذار انتظار در دل سرما و یخبندان بگذرانم. در نهایت در حالی که از شدت زوزه های باد و سرما، به خود می لرزیدم و سعی می کردم تا با درآغوش گرفتن خودم، دستانم را گرم کنم؛ یک روباه آبی رنگ قطبی در برابرم ظاهر شد. درست رو به روی من نشسته بود و زل زده بود به چشمانم. در حالی که سعی می کردم خونسردی خودم را حفظ کنم، سریع کادر بستم و چیلیک! درست همین‌جا بود که توانستم عکس رویایی ام را به ثبت برسانم.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.