کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

رایگان شدن روادید سفر میان ایران و عراق

همزمان با سفر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به کشور عراق، در توافقی مقرر شد صدور ویزا برای زائران ایرانی و عراقی از اواسط فروردین 98 رایگان شود. 

در همین زمینه، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور در صفحه شخصی مجازی خود در مطلبی با عنوان "رهاورد سفر رئیس جمهور به عراق" اعلام کرد: 

با توافق ایران و عراق، صدور ویزا برای زائران و گردشگران ایرانی و عراقی از سوی هر دو کشور، از اواسط فروردین 98 رایگان شد. 

محمود واعظی، رئیس دفتر ریاست جمهوری ایران نیز در ارتباط تصویری از بغداد با برنامه گفتگوی ویژه خبری در همین زمینه گفت: 

پیشنهاد ما برای تسهیل روابط بین دو کشور، لغو روادید دو طرف است، اما آنها محدودیت‌هایی داشتند و پیشنهاد طرف عراق این بود که این کار در مرحله دیگری انجام شود. بر این اساس با توجه به اینکه در مجموع حدود ۶ و نیم تا ۷ میلیون اتباع دو کشور به کشور‌های هم سفر می‌کنند پیشنهاد دوم را مطرح کردیم. سفارت خانه دو طرف تا چند ماه قبل حدود ۴۰ دلار برای ویزا دریافت می‌کردند و اخیرا این رقم به ۵۱ دلار افزایش یافت و پیشنهاد ما این بود که ایران آمادگی دارد روادید را به صورت رایگان به مردم عراق دهد و در مقابل​، نخست وزیر عراق هم اعلام کرد که اگر شما روادید را رایگان صادر کنید ما هم آن را برای اتباع شما رایگان انجام می‌ دهیم. 

وی در ادامه افزود:

در نتیجه مردم برای اخذ روادید طبق روال گذشته به سفارتخانه‌ها مراجعه می‌کنند، اما پولی برای اخذ روادید نمی‌پردازند و این موضوع، سفر اتباع دو طرف را تسهیل می‌کند، اما برای تجار و صاحبان صنایع توافق کردیم که روادید چند بار ورود داده شود.

ویزای ایران و عراق | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....