ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمدرضا کارگر -مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی- اعلام کرد:

روز جمعه، ۲۸ اردیبهشت مصادف با روز جهانی موزه‌ها بازدید از همه‌ موزه‌ها و محوطه‌های ملی و جهانی زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رایگان است.

وی با بیان این که فقط در روز جهانی موزه این تسهیلات در نظر گرفته شده است، گفت:

هر نوع تخفیف یا تسهیلات دیگری برای بازدید از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در دیگر روزهای هفته میراث‌فرهنگی ارایه نمی‌شود و فعالیت موزه‌ها روال عادی خود را دارند.

او همچنین از رایگان بودن "لوور شعبه تهران" در موزه ملی ایران خبر داد و افزود:‌

قاعدتا عملکرد نمایشگاه‌های موزه‌ای نسبت به بازدید از موزه‌ها در چنین مناسبت‌هایی در همه دنیا متفاوت است. با این وجود "لوور کوچک" نیز در این روز رایگان است.

او بخشی از فعالیت‌های موزه‌ای را ایجاد اتفاق‌ها در این فضاهای فرهنگی و تاریخی دانست و ادامه داد:

موزه‌ها برای این که بتوانند مخاطبان خود را بارها و بارها جذب کنند، باید سیاست و شگردهای خاص خود را داشته باشند، که یکی از آن‌ها اجرا کردن برنامه‌هایی متفاوت در طول سال است.

کارگر یکی از اتفاقاتِ مهم و جاری برای موزه‌ها را روز جهانی موزه‌ها دانست و افزود:

در این مناسبت اتفاقات مختلفی مانند برگزاری نمایشگاه‌هایی از آثار شاخص موزه‌ای از مخازن موزه‌ها، نمایش آثاری از دیگر موزه‌ها در سراسر کشور در یک موزه، برگزاری جشنواره‌ها، دوره‌های آموزشی مختلف برای مردم مانند مرمت آثار موزه‌ای و هر قدم دیگری که از جنس موزه‌ای باشد می‌تواند باعث جذب گردشگر شود.

به گفته کارگر، تلاش‌ها و فعالیت‌ها در راستای بالا بردن آگاهی‌های مردم نسبت به موضوعاتی که در موزه‌ها مطرح و نمایش داده می‌شوند می‌تواند در جذب بیشتر گردشگر نقش داشته باشد. از جمله این موضوعات می توان به برگزاری برنامه‌هایی در موزه‌های مردم‌شناسی یا برگزاری جشنواره‌های موسیقی و اقوام اشاره کرد. در واقع هر موزه‌ای به فراخور خود باید اتفاقاتی را ایجاد کند که نقطه عطف این اتفاقات در ۲۸ اردیبهشت است.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET