ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

وزارت امور خارجه ایران پس از شیوع آنفولانزای خوکی در کشور گرجستان در توصیه ای به مسافران ایرانی، از آنها خواست تا اطلاع ثانوی به غیر از موارد ضروری، از سفر به این کشور خودداری کنند. در اطلاعیه وزارت امور خارجه در این زمینه چنین آمده است:

با توجه به اخبار مربوط به شیوع آنفلوانزای خوکی در کشور گرجستان، به هموطنان عزیزی که قصد سفر به این کشور را دارند، توصیه می‌شود جز در موارد ضروری تا اطلاع ثانوی از سفر به گرجستان خودداری کنند.

در همین رابطه و بر اساس اعلام مقام های درمانی گرجستان تا کنون حداقل 15 تن بر اثر ابتلا به بیماری آنفولانزای خوکی جان خود را در این کشور از دست داده اند. این ویروس که با نام علمی H1N1 شناخته می شود، از اواخر سال گذشته به سرعت در کشور گرجستان شیوع پیدا کرده و بیش از 600 نفر به دلیل ابتلا به این ویروس تحت درمان قرار گرفته اند. مقام های درمانی این کشور از مردم خواسته اند در صورت مشاهده علائم تنفسی، سریع به مراکز درمانی مراجعه کنند. همچنین وزارت بهداشت گرجستان در اطلاعیه ای اعلام کرده است که دولت تمام هزینه های درمان مبتلایان به ویروس آنفولانزای خوکی را تقبل می کند. 

در همین زمینه و بر اساس اعلام خبرگزاری شینهوا، دولت با توجه به شیوع این ویروس مدارس و مهدکودک های این کشور را تا اطلاع ثانوی و همچنین تعدادی از دانشگاه ها را تا 21 ژانویه تعطیل کرده است. البته وزارت بهداشت گرجستان در خبر خود اعلام کرده در شرایط کنونی، خطر اپیدمی این بیماری هنوز این کشور را تهدید نمی کند. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET