karnaval.ir

نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 شهریور 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways) تصمیم دارد از زباله های خانگی برای تولید سوخت هواپیماهای جت استفاده کرده و با این روش در هزینه های خود به طور چشمگیری صرفه جویی کند.

آن طور که خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس گزارش داده است، این شرکت هواپیمایی با همکاری Velocys این ابتکار عمل را اجرا خواهد کرد، Velocys از جمله شرکت های نوپای فعال در حوزه انرژی های تجدیدپذیر می باشد که فناوری خاصی را بدین منظور ابداع کرده است.

بریتیش ایرویز قصد دارد میزان تولید آلاینده های زیست محیطی را در ناوگان خود تا سال ۲۰۵۰ به نصف کاهش دهد و از همین رو به دنبال استفاده از سوختی جدید به جای بنزین در هواپیماهای خود می باشد.

همه ساله در انگلیس صدها تن زباله توسط خانوارها تولید می شود و می توان آنها را به انرژی های تجدیدپذیر قابل استفاده در هواپیماها تبدیل کرد. انواع پوشک بچه، ظروف غذای پلاستیکی و جعبه و پوشش های شکلات نیز به همین منظور قابل استفاده هستند.

استفاده از بنزین به عنوان سوخت در هواپیماها تهدید مهمی برای حفظ سلامت کره زمین است و استفاده از روش جدید به کاهش ۶۰ هزار تنی تولید دی اکسیدکربن در سال منجر می شود. همچنین این روش به صرفه جویی شصت درصدیِ مصرف سوخت کمک می کند. 

بریتیش ایرویز تصمیم دارد کارخانه ای برای این منظور ایجاد کند تا سوخت تجدیدپذیر کافی برای تمامی پروازهای این شرکت به مقاصد سن خوزه (San Jose) و نیواورلئان آمریکا (New Orleans) را تامین نماید.

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

اون بیرون پر از شگفتیه و من می خوام گوشه ای از این شگفتی ها رو بهتون نشون بدم.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.