ویدیو HD
نسیم حسین زاده نصرتی

انتشار

31 تیر 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

عوامل اصلی که شادی یک ملت را تعیین می کنند، کدامها هستند؟ شاخص زندگی بهتر، شادترین مکانهای روی زمین را نشان می دهد. بدون شک کشورهایی که این شاخص در آن ها وجود داشته باشد، شرایط بهتری برای زندگی دارند، کیفیت زندگی مردم هم بیشتر خواهد بود و مردم رضایت بیشتر از زندگی خود دارند. امروز می خواهیم گشتی در دنیا بزنیم و با شادترین کشورهای دنیا در سال 2015 آشنا شویم؛ کشورهایی که فاکتورهای اصلی زندگی را در بالاترین سطح استاندارد دارا هستند و زندگی آرام و البته شادی را برای ساکنان خودشان رقم می زنند. بدون شک زندگی در چنین کشورهایی، با آرامش و کیفیت همراه است.

اما این کشورها کدام یک هستند؟ در میان تمام کشورهای دنیا، کدام 10 کشور هستند که شادترین مردمان زمین را دارند؟ لیست 10 تایی را با هم بررسی می کنیم تا در نهایت با شادترین کشور دنیا در سال 2015 آشنا شویم.این گزارش برمبنای عوامل متعددی، از جمله تحصیلات، اشتغال، رضایت از زندگی، درآمد، سلامتی و محیط، پایه ریزی شده است.

با کارناوال همراه باشید تا با شادترین کشورهای دنیا سر بزنیم و شاخص های یک زندگی شاد و آرام را در آن ها بررسی کنیم.

 10 -  هلند | شاخص رضایت از زندگی : 7.4

#هلند ، یکی از راضی ترین مردمان در دنیا را دارد. متوسط درآمد خانوار در آن ، 25.493 دلار آمریکا است. این وضعیت، شاخص مهمی از استاندارد زندگی در یک کشور است. همچنین، مردم هلند توازن بزرگ کار-زندگی را برای ادامه خوشحالی در خانواده حفظ می کنند.

در هلند فقط درصد معدودی از افراد ساعات طولانی کار می کنند. مردان و زنانی که در هلند کار می کنند، زمان کافی برای کامل کردن کار خانگی و فرزندان خود را دارند. شما می توانید شبکه اجتماعی قوی بین مردم هلند مشاهده کنید. آنها در کمک به سایر افراد تردید نمی‌کنند.

همچنین، این حمایت قوی بین مردم هلند جمعیت افراد منزوی در جامعه را محدود می کند. پیش بینی میانگین عمر مردم هلند 81 سال است. 

این کشور یکی از بهترین سیستم های بهداشتی در اروپا را دارد.

75% از هلندی ها از یک شغل برخوردارند.

 اطلاعات تکمیلی 

واحدپول : یورو

زبان : هلندی

آب و هوا : معتدل (تابستان نسبتا خنک و زمستان معمولی)

هلند

9 - سوئد | شاخص رضایت از زندگی : 7.4

#سوئد، یکی از کم جمعیت ترین کشورها در جهان است. سوئدی ها ، از درآمد بالایی به میزان 23.047 دلار آمریکا برخوردارند. این امر، استاندارد بهتری از زندگی سوئدی ها را ارائه می دهد.

تعداد افرادی که ساعات طولانی کار می کنند، در سوئد بسیار انگشت شمار است  این امر، توازن بهتری از کار-زندگی را ارائه می کند و والدین سوئدی، زمان کافی برای فرزندانشان دارند.

سیستم اجباری زبان دوم، بجز زبان سوئدی، مهارتهای زبانی بهتری را به دانش آموزان وعده می دهد. این شهر بخاطر تعداد مناطق سبز عمومی بزرگ خود مشهور است. سوئد نیز به خلوص بالای آب در سرتاسر کشور دست یافته است.

پیش بینی میانگین عمر افراد در سوئد 82 سال است.

74%  از سوئدی ها شغل خوب دارند.

استکهلم، پایتخت این کشور، اولین پایتخت سبز در اروپا است.

اطلاعات تکمیلی

واحد پول : کرون سوئد . یورو نیز پذیرفته می شود.

زبان : سوئدی

آب و هوا : نسبتا سرد

سوئد

8 - فنلاند |  شاخص رضایت از زندگی : 7.4

سیستم آموزشی هوشمندتر، مراقبتهای بهداشتی ارزانتر، شبکه اجتماعی قوی تر و شرایط کاری بهتر، فنلاند را به یکی از خوشبخت ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. علیرغم سایر کشورهای توسعه یافته، ساعات مدرسه در فنلاند کوتاهتر است. اما آنها یک سیستم آموزشی هوشمند، نسبتهای عالی دانش آموز-معلم و خدمات رفاهی برای کلیه فرزندان را ارائه می کنند. این امر، مهارت بهتر را توسعه می دهد و فرصتهای شغلی بزرگی را برای مردم ارائه می کند.

 فنلاندی های خوب تحصیل کرده هستند و رفتار بسیار دوستانه دارند. آنها ارتباط قوی بین یکدیگر را در جامعه حفظ می کنند. فنلاندیها دوست دارند در خدمات اجتماعی مشارکت کنند و به سایر افراد کمک می کنند.  بدون شک، این امر، جوّ مثبت در جامعه را حفظ می کند.

همچنین، فنلاندیها برابری جنسیتی مورد قبولی را در جامعه حفظ می کنند. 40% از کرسی های دولت فنلاند توسط زنان اشغال شده است. فنلاند نیز نرخ بسیار پایینی از مرگ و میر مادران داشته و مراقبت استثنائی از مادر و کودک ارائه می شود. این امر، فنلاند را به یکی از بهترین اماکن برای مادر شدن تبدیل کرده است.

پیش بینی میانگین عمر فنلاندی ها 81 سال است.

70 % از فنلاندی های دارای شغل مناسبی هستند.

فنلاندی ها ، یکی از سالم ترین افراد در جهان هستند.

اطلاعات تکمیلی 

واحد پول :. یورو

زبان : فنلاندی ، سوئدی

آب و هوا : تابستان گرم و زمستان سرد

فنلاند

7- استرالیا | شاخص رضایت از زندگی : 7.4

درآمد قابل عرضه ی  استرالیایی ها، 31.197 دلار در سال است. این امر، باعث می شود تا استرالیایی ها، استاندارد بالاتری از زندگی را حفظ کنند. همچنین، استرالیایی ها با ریسک بسیار پایینی در مورد از دست دادن شغلشان روبرو هستند.

آنها در سطوح بالای مطالعه، برنامه های علمی و ریاضیات رتبه بندی شده اند. سیستم آموزش استرالیا در رتبه جهانی نیز خارجیان را به این کشور جذب می کند. برنامه مدرسه تا کار مدارس استرالیایی اجازه می دهد تا دانش آموزان قبل از اتمام درجه خود، مهارتهای کاری را توسعه دهند. چنین برنامه هایی در استرالیا  نه تنها دریچه دنیایی از فرصتها را می گشاید، بلکه محل کار پرباری را نیز می سازد.  

همچنین، استرالیا خانه ی  تعدادی از شگفتی های طبیعی است. صخره های مرجانی بزرگ در کویینزلند، بزرگترین سیستم مرجانی بر روی زمین است. این سیستم مرجانی به وسعت 2300 کیلومتر حتی از فضای دور نیز قابل مشاهده است. هر سال این عجایب طبیعی، بالغ بر 3 بیلیون دلار آمریکا برای دولت استرالیا تولید درآمد می کند.

علاوه بر این، سواحل زیبا، دریاچه هایی به رنگ صورتی، و پارکهای ملی جالب، استرالیا را به کشوری جذاب برای دیدن و زندگی تبدیل کرده است. استرالیایی ها بسیار از زندگی خود رضایت دارند.  آنها ارتباط خوبی را با سایر افراد حفظ می کنند. آنها نیز باور دارند که همیشه کسی هست که به نوعی به کمک آنها نیاز دارد. پیش بینی میانگین عمر در استرالیا 82 سال است. اکثریت استرالیایی ها نیز از کیفیت آب رضایت دارند.

استرالیا با تولید ناخالص داخلی 1.5 تریلیون دلاری یکی از بزرگترین قدرتهای اقتصادی در جهان است.

72% از استرالیایی ها از یک شغل برخوردارند.

استرالیا با داشتن 755 گونه متنوع ترین کشور دنیا از لحاظ زیست بوم است. 

اطلاعات تکمیلی ؛

واحد پول :. دلار استرالیا

زبان : انگلیسی

آب و هوا :  استوایی – گرمسیری و نیمه گرمسیری  

استرالیا

6 - ایسلند | شاخص رضایت از زندگی : 7.5

ایسلند، سرزمینی غنی، زیبا و صلح جو بوده و از سیستم آموزشی خوب در سطح جهانی برخوردار است. بنابراین، جای تعجب نیست که چرا این کشور، یکی از خوشبخت ترین مردم روی زمین را دارد.

نرخ اشتغال زنان نیز در ایسلند بسیار بالا است. اما مردم ایسلند، توازن کامل کار-زندگی را به نحوی حفظ کرده‌اند که زندگی روزمره آنها کمتر استرس زا باشد.  ایسلند نیز جمعیت تحصیل کرده خوبی دارد. درجه دانشگاهی، در ایسلند بسیار ارزان است.

این کشور، نرخ قابل توجهی از برابری جنسیتی را دارد. پیش بینی میانگین عمر در ایسلند 82 سال است. ایسلند، محیط خوبی برای زندگی دارد، فقط نرخ پایین جمعیت را داراست. نرخ مرگ و میر نوزادان در ایسلند نیز بسیار پایین است. مراقبتهای بهداشتی خوب سازماندهی شده و نسبت دکتر-بیمار در ایسلند عالی است.

80% از مردم ایسلند شغل با دستمزد خوب دارند.

نرخ جنایت در ایسلند بسیار پایین است.

اولین رئیس جمهور زن ایسلند در سال 1980 بوده است.

اطلاعات تکمیلی 

واحد پول :. کرون ایسلند

زبان : ایسلندی

آب و هوا :  سرد قطبی

ایسلند

5 - اتریش | شاخص رضایت از زندگی : 7.5

امنیت، عامل مهمی است که خوشبختی شهروندان در یک کشور را تعریف می کند. به این ترتیب، اتریش، بهترین مکان برای زندگی کردن است.

این کشور، نرخ جنایت بسیار پایینی دارد. دختران می توانند با امنیت در اتریش در هر زمانی #سفر کنند. همچنین، اتریش بخاطر تمیزی و مناظر زیبا مشهور است حتی کارگران تمام وقت نیز برای فعالیتهای اجتماعی ، مراقبت از کودکان و لذت بردن از سرگرمی هایشان وقت پیدا می کنند.

مردم اتریش در سال به اندازه کافی تعطیلات دارند تا از زندگی خود لذت ببرند. آنها یکی از آرامترین شهروندان جهان هستند. دانشگاه ها در اتریش شهرت خوبی دارند. دانش آموزان در اتریش برای تعدادی از کنسرتها در سطح جهانی تخفیف زیادی دریافت می‌کنند.

 اتریش، فرهنگ غنی ای دارد. وین، پایتخت اتریش، بخاطر معماری تاریخی و کنسرتهای موسیقی‌اش مشهور است.

همچنین، این شهر از نظر سازگاری با در نظر گرفتن کیفیت زندگی بعنوان مناسب ترین شهر دنیا برای زندگی رتبه بندی شده است. همچنین، اتریش دسترسی ارزان به اپرا و #موزه ها را فراهم می کند. نرخ آلودگی در اتریش پایین است.

در این کشور قانون اکید بازسازی برای محافظت از محیط زیست وجود دارد. همچنین، مردم اتریش از کیفیت هوا، آب و پارکها رضایت دارند. سیستم حمل و نقل عمومی در اتریش نیز در حد کفایت و تمیز است.  

پیش بینی میانگین طول عمر در اتریش 82 سال است. این کشور از شبکه وسیع بیمارستانی و جمعیت بالایی از دکترها برخوردار است. کلیۀ شهروندان اتریش به مراقبتهای بهداشتی اولیه دسترسی رایگان دارند. خدمات فوری در اتریش نیز بسیار کارآمد است.

نرخ اشتغال در اتریش 73 درصد است.

اتریش امنیت بسیار بالایی دارد.

اطلاعات تکمیلی 

واحد پول :. یورو 

زبان : آلمانی ، اسلوونیایی ، کرواتی و مجاری

آب و هوا :  معتدل

اتریش

4 - دانمارک | شاخص رضایت از زندگی : 7.6

دانمارک در بسیاری از معیارها، از جمله امنیت، اعتماد، بهداشت، ثروت و تحصیلات، در سطوح بالایی رتبه بندی شده است. اعتماد، عامل اصلی است که مردم دانمارک را به یکی از خوشبخت ترین مردم جهان تبدیل کرده است.

مردم دانمارک، سطح بالایی از اعتماد را بین یکدیگر حفظ می کنند. آنها به ارتباطات بجای پول اهمیت زیادی می دهند. مردم دانمارک، زیاد جاه طلب نیستند. آنها نسبت به برابری انسانی، حس بالایی دارند.

دولت، تاثیر زیادی بر رفاه شهروندان دارد. حتی در روزهای کاری، مردم دانمارک در فعالیتهای اجتماعی، مراقبت از کودک، کارهای داخل خانه و تفریحات خود مشارکت دارند. این امر افسردگی و اضطراب را از زندگی روزمره آنها دور می کند.

مردم دانمارک باور دارند که گردهمایی، جوّ مثبتی را ایجاد کرده و خوشبختی به ارمغان می آورد. آنها دریافته اند که فصل زمستان، زمان مناسبی برای گردهمایی است. در طول فصل زمستان، مردم دانمارک در پارکها، سواحل و خیابانها دور هم جمع می شوند.

اکثر ساکنان این شهر برای رفتن به خانه یا سرکار از دوچرخه استفاده می کنند یا پیاده روی می کنند. کپنهاگ مسیرهای دوچرخه سواری قابل توجهی دارد. همچنین، دانمارکی ها سیاستهای زیست محیطی را برای ایجاد شهری بدون کربن تا سال 2025 دنبال می کنند.

دولت خدمات مراقبتهای بهداشتی و تحصیلی رایگان را برای شهروندان ارائه می کند. همچنین، دولت منافع و حمایتهای قابل توجهی را برای افراد بیکار ارائه می کند.

کپنهاگ، پایتخت دانمارک، یکی از سبزترین شهرهای جهان است.

مالیاتها در دانمارک بسیار بالا است.

اطلاعات تکمیلی 

واحد پول : کرون دانمارک 

زبان : دانمارکی ، آلمانی ، فاروئی و گرینلندی 

آب و هوا :  معتدل و مرطوب

دانمارک

3 - کانادا | شاخص رضایت از زندگی : 7.6

مردم کانادا، در مقایسه با سایر کشورهای آمریکای شمالی، از تجارب مثبت تر و رضایت از زندگی بیشتری برخوردارند. بیش از 70% از مردم کانادا مالک خانه و خودرو هستند. آنها برنامه کامل کار-زندگی را برای زندگی روزمره خود دنبال می کنند تا زندگی ای با فشار کمتر داشته باشند و در کارهای خانه مشارکت کنند.

 مردم کانادا هرگز از دزدی و سایر تهدیدهای جنایتکاران هراس چندانی ندارند. بخاطر اینکه نرخ جرم و قتل در کانادا بسیار پایین است. در مورد فوریتها، آنها نیز از خدمات پلیس و مراقبتهای پزشکی، حمایت فوری دریافت می کنند.

صاحب منصبان دولتی در کانادا، متعهد به یافتن برنامه های جدیدی برای توسعه کشور و برای رفاه شهروندان می باشند. دولت کانادا نیز، حمایت زیادی را برای شهروندان در خصوص موضوعات بیکاری و بهداشت ارائه می کند.  همچنین، کانادا خانه ی  موسسات آموزشی در رتبه جهانی می باشد.

این کشور از نرخ باسوادی 99 درصدی برخوردار است. کانادایی ها نیز آموزش استثنائی زبان را برای دانش آموزان ارائه می کنند. سیستم قابل استطاعت و خارق العاده آموزشی در کانادا نیز خارجیان را از سراسر دنیا جذب می کند.

 تبعیض سنی در کانادا وجود ندارد. شهروندان زیر 65 سال، فرصتهای شغلی یکسانی در این کشور دریافت می کنند. عامل مهم دیگر که کانادا را به این اندازه مشهور کرده است، چیزی نیست مگر زیبایی طبیعی آن. این کشور مأمنی برای بسیاری از مناطق بکر، ذخایر طبیعی، هزاران پارک ایالتی و 42 پارک ملی است. فراوانی بزرگ درختان در کل کشور نیز کیفیت هوا را حفظ می کند.

کانادا نیز، یکی از کشورهای کمتر فاسد در جهان است.

بیش از 70% از مردم کانادا مالک خانه و خودرو هستند.

اطلاعات تکمیلی 

واحد پول : دلار کانادا  

زبان : انگلیسی و فرانوسوی  

آب و هوا :  سرد قطبی

کانادا

2 - نروژ | شاخص رضایت از زندگی : 7.7

نروژ، در میان خوشبخت ترین، امن ترین، سالم ترین و تحصیل کرده ترین کشورها در سطح بالایی رتبه بندی شده است. نرخ بیکاری در نروژ، فقط 3.4% است و درآمدهای شخصی بسیار بالاتر از دیگر کشورها است. جمعیت در حال کار با قراردادهای تمام وقت، در هر سال، پنج هفته تعطیلات دارند. به این ترتیب، مردم نروژ، استاندارد مهمی از زندگی را دنبال می کنند.

 نرخ جرم و حبس، در نروژ بسیار پایین است. دولت نروژ، متعهد به ارائه ی  منافع برابر برای همه افراد جامعه می باشد. افراد مسن تر و ناتوان نیز بیمه سلامت و مستمری از دولت می گیرند.

سیستم مدرسه در نروژ، گران نبوده و از نظر کیفیت استثنایی است. هر موسسه آموزشی در نروژ نیز از یک سازمان رفاه محصل برخوردار است.

 نروژ نیز بخاطر زیبایی طبیعی‌اش مشهور است. این کشور، مأمنی برای هزاران دریاچه، بسیاری از مناطق بکر، آبدره هایی مهیج و سواحلی سالم می باشد. مجمع الجزایر لوفوتن در نروژ منظره ی تماشایی از نورهای شمالی فراهم می کنند. قانون آزادی سیر و سیاحت در نروژ، به هر کسی اجازه می‌دهد تا در همه ی مناطق غیر زراعی در این کشور چادر بزند یا به گردش بپردازد.  

پیش بینی میانگین عمر برای مردم نروژ 81 سال است. اکثر بیمارستانهای نروژ، بیمارستانهای عمومی هستند. همۀ شهروندان خدمات اصلی پزشکی رایگان دریافت می کنند. سیستم مراقبتهای بهداشتی در نروژ نیز به هیچ مبلغی برای درمان مربوط به بارداری نیاز ندارد.

نروژ، یکی از بزرگترین اماکن جهان است.

این کشور نیز یکی از کشورهای کمتر فاسد در جهان است.

اطلاعات تکمیلی 

واحد پول : کرون  

زبان : نروژی و رومانیایی  

آب و هوا :  سرد قطبی

نروژ

1- سوئیس | شاخص رضایت از زندگی : 7.8

و اما شادترین کشور دنیا سوئیس است. سوئیس کوچک و زیبا، خانه ی خوشبخت ترین مردم روی زمین است. این کشور، از نظر اقتصادی بسیار قوی بوده و دولت بسیار شفافی دارد .

شهروندان مشغول به کار نیز دستمزدهای بالایی در این کشور دریافت می کنند. در همین حین، مالیاتها در سوئیس بسیار پایین هستند. اکثر شهروندان سوئیس، مدت طولانی کار نمی کنند. آنها با افراد خانواده و دوستان وقت می گذرانند و در مراقبت از کودک مشارکت می کنند و در تعطیلات آخر هفته و غروبها، عادات خود را دارند.

آنها نیز از فعالیتهای ورزشی روزانه لذت می برند. این امر، شهروندان سوئیس را متناسب اندام و پر انرژی کرده است.

نرخ جرم در سوئیس کاملاٌ پایین است. سیر و سیاحت در این کشور در هر زمانی که بخواهید، امن است. بنابراین، سوئیس، یکی از بهترین اماکن برای زندگی زنان است.

شهرهای سوئیس نیز تمیز و مرتب هستند. همه ی موسسات آموزشی در سوئیس، نسبتاٌ ارزان بوده و کیفیت خوبی دارند. دولت سوئیس نیز به دانشجویان بین المللی، کمک هزینه تحصیلی می‌دهد. شهروندان سوئیس نیز در نوآوری، آموزش شغلی و بهره وری در سطح بالا قرار دارند.

سوئیس نیز از شبکه وسیعی از بیمارستانها و نسبت برتر دکتر-بیمار برخوردار است. این خدمات برمبنای مالیات نبوده و بیماران بایستی از طریق طرح های بیمه سلامتشان آن را پرداخت کنند. جای تعجب نیست که پیش بینی میانگین عمر برای سوئیس 83 سال است. اکثر شهروندان نیز از کیفیت آب و هوا در این کشور رضایت دارند.

شهروندان سوئیس، یکی از سالم ترین مردم در جهان هستند.

نرخ بیکاری سوئیس فقط 2.9% است.

اطلاعات تکمیلی 

واحد پول :. فرانک سوئیس  

زبان : آلمانی ، ایتالیایی و فرانسوی   

آب و هوا :  کوهستانی

سوئیس

دوستان عزیز کارناوالی

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرت، این فرم کارناوال را تکمیل کنید.

مشاوران و متخصصان ما، در اولین فرصت پرونده و امکان مهاجرت‌تان را بررسی می کنند و با شما تماس می گیرند. 

فرم مشاوره مهاجرت

31 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
بهنام

آقا این رو دیگه شک نکنید که ایران شادترین کشور جهان است مردیم از شادی و خوشی

04 اسفند 1395

فریبا

ولی تا اونجای که من میدونم مالیات در کشور سوییس بسیار بالا هست چرا الان شما نوشتید پایین است لطفا بیشتر توزیع دهید ممنون از شما

مهسا محرابی

سلام کاربر گرامی همانطور که در متن هم توضیح داده شده، سوئیس اقتصاد شفاف و قدرتمندی دارد. همین اقتصاد خوب سبب شده تا هم نرخ بیکاری در این کشور پایین و چیزی نزدیک به 2.9 درصد باشد و هم افراد دستمزدهای خوبی دریافت کنند. به همین دلیل است که می گویند در سوئیس نرخ مالیات کم است، چرا که به نسبت حقوق دریافتی، مبلغی که برای مالیات می پردازند، خیلی زیاد نیست.

05 اسفند 1395

29 بهمن 1395

مینا

دراین کشورهای اروپایی طمع و حرص مال دنیا کمتر وجود داره

17 بهمن 1395

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET