karnaval.ir

نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 شهریور 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، دو گردشگر حدودا سی ساله به نام های "الفیشاهرین ذکریا" و "دانیا لطیف" در وبسایت "نیو استریت تایمز" از تجربه سفر خود به ایران سخن گفتند و در گفته هایشان مهمان نوازی ایرانیان را ستودند. سخنان این زوج به همراه تصویری از آنها در یکی از جاده های آذربایجان شرقی در میانه ی راهشان به ترکیه منتشر شده و بازتاب هایی را در پی داشته است.

این زوج اهل مالزی که سفری پر خطر به بیست و چهار کشور جهان با تلخی و شیرینی های ارزشمند زیادی داشته اند در خصوص تجربیاتشان در سفر به ایران اظهار داشتند:

مردانی با یک خودرو ما را دنبال می کردند. هنگامی که به ما نزدیک شدند و فهمیدند که مالزیایی هستیم، خواستند که با ما عکس بگیرند. 

زوج مالزیایی در قسمتی از گزارش سفرشان به ایران، گفته اند:

ایرانی ها به ما نوشیدنی تعارف کردند و با دعوتمان به یک مراسم جشن تولد، بخشی از فرهنگ میهمان نوازی و بخشندگی خود را به نمایش گذاشتند.

گردشگران مالزیایی در سفرشان که 146 روز به طول انجامیده، از نقاطی عبور کرده اند که بسیار خطرناک بوده و تجربه ی آنها برای بسیاری از موتورسوران حکم یک آرزوی دست نیافتنی را داشته است.

این دو نفر در بعضی کشورها، شب ها را کنار خیابان و در جایگاه های پمپ بنزین به صبح آورده و به دلیل محدودیت مالی سفر پرخاطره ای را برای خود رقم زده اند. 

زوج مالزیایی، سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی کردند که در تاریخ 31 آگوست (نهم شهریور) و همزمان با شصتمین سالگرد خارج شدن کشورشان از استعمار انگلیسی ها در سال 1957، در خاک انگلستان باشند.

آنها مراسم ازدواج خود را سی ام مارس 2017 در ایالت سلانگور به سادگی هرچه تمام تر برگزار کردند و مدت کوتاهی پس از آن راهی سفر 146 روزه ی خود شدند.

این زوج مالزیایی علاوه بر ایران از کشورهای تایلند، پاکستان، هند و بخش هایی از اروپا را نیز عبور کرده و چند روزی را در آنها گذرانده اند.

"دانیا لطیف" در صحبت هایش گفته که با وجود حفظ حجابش در طول سفر، اسلام هراسی را در کشورهایی که از آن دیدن کرده، تجربه نکرده است.

ورود به صفحه اختصاصی ایران از نگاه گردشگران خارجی

زوج مالزیایی در ایران

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

اون بیرون پر از شگفتیه و من می خوام گوشه ای از این شگفتی ها رو بهتون نشون بدم.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.