karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

29 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از وبسایت چمدان، شهرداری منطقه دوازده پس از دو سال، خانه تاریخی دبیر الملک را از رامبد جوان، که مدیریت انجمن فراغت ایران را برعهده دارد، پس گرفت. 

خانه تاریخی دبیرالملک در محله عودلاجان قرار دارد و در سال 1395 به انجمن فراغت که زیرنظر مدیریت رامبد جوان قرار دارد واگذار شد. قرار بود در این واگذاری نخستین خانه فراغت ایران برپا شود تا هم این خانه و هم محله تاریخی عودلاجان رونقی بگیرند. اما بعد از برآورده نشدن انتظارهایی که از خانه فراغت بر می آمد مدیریت آن از این انجمن پس گرفته شد.

سعید شرف‌دوست -مدیر گردشگری شهرداری منطقه 12- در این مورد چنین توضیح داد: 

انجمن فراغت بخش زیادی از خانه دبیرالملک را تخلیه کرده و تنها بیرون بردن اسباب آنها باقی مانده است. 

ایشان به تفاهم نامه ای که شهرداری تهران با انجمن فراغت داشت اشاره کرد و گفت: 

در حال حاضر بنا تحویل گرفته شده است و باید تفاهم نامه ابطال شود تا انجمن، اسباب خود را نیز از این بنا تخلیه کند. 

مدیر گردشگری منطقه 12 در مورد اتاق فراری که در این خانه ایجاد شده بود نیز گفت: 

اتاق فرار تحت قرارداد با انجمن فراغت بوده اما طی این مدت آنها زحمت کشیده‌اند و جاذبه‌ای ایجاد کرده‌اند. در تلاش هستیم که تفاهمی با مجموعه اتاق فرار داشته باشیم تا آنها به فعالیت خود ادامه دهند.

آقای شرف دوست در ادامه در مورد کاربری آینده خانه تاریخی دبیرالملک چنین توضیح داد: 

قرار است ستاد گردشگری که در خانه تاریخی کاظمی هاست به این بنا منتقل شود و خانه کاظمی را تخلیه کنیم. از سوی دیگر در نظر داریم حیاط خانه دبیرالملک را به کافه‌ای برای برگزاری رویدادها مختلف تبدیل کنیم.

ایشان در مورد اینکه خانه کاظمی ها پس از خروج ستاد گردشگری چه سرنوشتی پیدا می کند گفت: 

موزه و کتابخانه خانه کاظمی ها فعال خواهد ماند و رویدادهایی که در این بنا داریم ادامه خواهد داشت.

خانه دبیرالملک

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.