ویدیو HD
نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 شهریور 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، تازه ترین شماره‌ منتشر شده ی یکی از نشریات محلی در تورنتو، به معرفی روستای پلکانی پالنگان که پرونده آن برای ثبت جهانی آماده شده است، پرداخت.

"تهرانتو" نام ‌نشریه ای به زبان فارسی است که از حدود دو سال پیش برای ایرانیان مقیم تورنتو با تیراژ بیش از 5 هزار چاپ می شود و به تازگی، بخشی را به معرفی جاذبه های گردشگری، محصولات صنایع دستی و میراث فرهنگی ایران اختصاص داده است.

این اقدام به دنبال درخواست ایرانیان مقیم تورنتو مبنی بر لزوم معرفی زیبایی های تاریخی، فرهنگی و تمدنی ایران به نسل جوانی که پس از مهاجرت والدینشان در کانادا متولد شده و از خط و زبان فارسی و فرهنگ کشورمان فاصله گرفته اند، صورت گرفته است.

یک هفته پیش از آن که این نشریه از روستای پلکانی پالنگان بنویسد، روزنامه ی "ایندیپندنت" چاپ لندن نیز این روستا را با این مقدمه که "سقف یک مرد باغ مرد دیگری است" معرفی کرده و از آن به عنوان یکی از ۱۰۰ جاذبه ی گردشگری که لازم است در طول زندگی آن ها را دید، نام برده بود.

پالنگان، روستایی از توابع استان کردستان است که قدمتش به پیش از اسلام باز می گردد و در معماری آن از سکونتگاه های کوهستانی ایران باستان الهام گرفته شده است. معمولا گردشگران هنگام سفر به اورامان، گردشی هم در پالنگان می کنند. این روستاها در بخش هزار ماسوله در غرب ایران واقع شده‌اند معماری بیشتر روستاهای آن، خشکه چینی و پلکانی است. پرونده این روستاها برای ثبت جهانی در یونسکو نیز آماده شده و به تازگی بازرسان سازمان بین المللی یونسکو از آن بازدید کرده اند.

ورود به صفحه اختصاصی پالنگان

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
مهدی

پالنگان جزو استان کرمانشاهه شهرستان پاوه. لطفا درست اطلاع رسانی نمایید.باتشکر

نسیم امینی

دوست گرامی، اطلاعاتی که درباره ی روستای پالنگان ارائه کردیم، کاملا درست و تحقیق شده است. این روستا از توابع شهرستان کامیاران در استان کردستان به شمار میاد و با شهرستان پاوه در حدود 22 کیلومتر فاصله دارد، البته اگر قصد سفر از طریق ماشین رو داشته باشید باید 138 کیلومتر مسافت جاده ای رو طی کنید. با احترام

30 شهریور 1396

29 شهریور 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET