ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

29 مرداد 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، یک گردشگر فرانسوی در گفتگویی از علاقه خاص توریست های خارجی به حرم امام رضا (ع) خبر داد و گفت این مکان برای بیشتر آنها جذابیت ویژه ای دارد.  

نیکلا والکمن، گردشگر فرانسوی که مشهد را برای گردش تابستانی خود انتخاب کرده است، در مورد سفرش به ایران گفت: 

یک سال است که ازدواج کرده‌ام و در این مدت به کشورهای اروپایی زیادی سفر کرده و با فرهنگ‌، آداب و رسوم و جاذبه‌های تاریخی بسیاری از کشورها آشنا شدم.

وی در ادامه افزود: 

امسال به همراه همسرم تصمیم گرفتیم به کشورهای آسیایی سفر کنیم، از این رو راجع به ایران و شهرهای آن اطلاعاتی کسب کردیم و همچنین با تعریف‌هایی که برخی دوستان از ایران داشتند این کشور را به عنوان بهترین گزینه برای سفر انتخاب کردیم.

والکمن ایران را کشوری امن و آرام توصیف کرد و گفت: 

برخلاف تصور ما ایران کشوری امن و آرام و مردمان آن مهربان و میهمان‌نواز هستند که اکثر آنها همیشه لبخند به لب دارند و بسیار صمیمی و ساده زندگی می‌کنند، این درحالی است که برخی رسانه‌ها این کشور را ناامن جلوه ‌داده و این باور نادرست را در ذهن مردم ایجاد کرده‌اند.

او مشهد را شهری زیبا با جاذبه های فراوان توصیف کرد و در مورد بازدیدش از حرم امام رضا (ع) گفت: 

تصور نمی‌کردیم حرم مطهر تا این اندازه با شکوه و جذاب باشد. عکس‌های بسیاری از معماری‌ و هنری که توسط هنرمندان خوش ذوق مسلمان خلق شده بود، همچنین از موزه، صحن‌ها و رواق‌ها و به خصوص عبادت مردم ثبت کردیم و برای دیگران به اشتراک گذاشتیم.

 ایران بهترین کشوری است که تاکنون به آن سفر کردم و به سایر دوستان مان توصیه می‌کنم حتما به این کشور و شهر مشهد سفر کنند، هرچند نسبت به سایر شهرهای توریستی ایران دورتر است، اما جذابیت‌های شگفت انگیزی دارد که دیدن آن برای هر گردشگری خاطره‌انگیز است. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET