karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، ولی تیموری _مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ـ به دنبال کنسل شدن پروازها و وضعیت نا به سامان مسافران به برخی هتل ها و آژانس ها به عنوان متخلفان این روزها اشاره کرد و گفت:

هتل‌هایی که به خاطر کنسلی پروازها و جا ماندن مسافران، حاضر نیستند پول مردم را پس بدهند، صد در صد متخلف شناخته می‌شوند و مردم می توانند تخلف آنها را گزارش کنند.

وی در ادامه افزود:

ما در شرایط «فورس‌ماژور» قرار داریم که روی این قاعده، هیچ یک از هتل‌ها و آژانس‌ها حق ندارند از مردم پولی بابت کنسلی اقامتگاه و پرواز، کسر کنند.

او بیان کرد:

در قرارداد آژانس و هتل، بندی وجود دارد که به شرایط «فورس‌ماژور» یا «فوق‌العاده» اشاره شده، مثل حالا که پروازها و یا هتل‌ها، اِرادی توسط مسافر کنسل نشده‌اند، بلکه شرایط جوی عامل لغو شدن آن‌ها بوده است. بر اساس این ضابطه‌، هتل یا آژانس نمی‌تواند مسافر را جریمه و یا درصدی را بابت کنسلی کم کند و طبق تعهدات تعریف شده باید خدمات تعریف شده‌ای را هم به مسافر بدهد.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ادامه داد:

در چند روز گذشته شکایت‌هایی را از این تخلف‌ها دریافت کرده‌ایم و فعلا تلفنی آن‌ها را رفع و رجوع می‌کنیم تا حق مردم ضایع نشود. از مردم هم می‌خواهیم اگر با موارد مشابه رو به رو شدند آن‌ را به اداره‌های میراث فرهنگی و گردشگری استان تابع خود گزارش کنند. اگر این تخلفات در استان‌ها پیگیری نشد، ما در کمیسیون عالی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آن را رسیدگی می‌کنیم.

تعزیرات حکومتی استان تهران نیز با بررسی وضعیت فروش بلیت در آژانس‌های گردشگری، گزارش افزایش 4 برابری قیمت ها را داده است. محمدعلی اسفنانی، مدیرکل این اداره گفته است:

اگر افراد نتوانند مدارک لازم ارایه دهند، به طور قطع به شدیدترین وجه ممکن با آنها برخورد خواهد شد و بالاترین میزان جریمه قانونی را برای آنها در نظر خواهیم گرفت.

گزارش برخی اداره‌های میراث فرهنگی و گردشگری نشان می دهد که بعضی از هتل‌ها برای لغو رزرو اتاق، با شرایط حاضر برخورد «عادی» داشته و مردم را به خاطر کنسل کردن رزرو اتاق، جریمه کرده‌اند. برخی هتل ها حتا حاضر نشده‌اند درصدی از پول را کسر کنند و همه‌ پول دریافت شده را به عنوان جریمه نزد خود نگه داشته اند.

در صورت مشاهده تخلفاتی از این دست، می توانید آنها را از طریق تماس با سامانه 135 و 124 گزارش دهید.

فرودگاه مهرآباد

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.