ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، ولی تیموری _مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ـ به دنبال کنسل شدن پروازها و وضعیت نا به سامان مسافران به برخی هتل ها و آژانس ها به عنوان متخلفان این روزها اشاره کرد و گفت:

هتل‌هایی که به خاطر کنسلی پروازها و جا ماندن مسافران، حاضر نیستند پول مردم را پس بدهند، صد در صد متخلف شناخته می‌شوند و مردم می توانند تخلف آنها را گزارش کنند.

وی در ادامه افزود:

ما در شرایط «فورس‌ماژور» قرار داریم که روی این قاعده، هیچ یک از هتل‌ها و آژانس‌ها حق ندارند از مردم پولی بابت کنسلی اقامتگاه و پرواز، کسر کنند.

او بیان کرد:

در قرارداد آژانس و هتل، بندی وجود دارد که به شرایط «فورس‌ماژور» یا «فوق‌العاده» اشاره شده، مثل حالا که پروازها و یا هتل‌ها، اِرادی توسط مسافر کنسل نشده‌اند، بلکه شرایط جوی عامل لغو شدن آن‌ها بوده است. بر اساس این ضابطه‌، هتل یا آژانس نمی‌تواند مسافر را جریمه و یا درصدی را بابت کنسلی کم کند و طبق تعهدات تعریف شده باید خدمات تعریف شده‌ای را هم به مسافر بدهد.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ادامه داد:

در چند روز گذشته شکایت‌هایی را از این تخلف‌ها دریافت کرده‌ایم و فعلا تلفنی آن‌ها را رفع و رجوع می‌کنیم تا حق مردم ضایع نشود. از مردم هم می‌خواهیم اگر با موارد مشابه رو به رو شدند آن‌ را به اداره‌های میراث فرهنگی و گردشگری استان تابع خود گزارش کنند. اگر این تخلفات در استان‌ها پیگیری نشد، ما در کمیسیون عالی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آن را رسیدگی می‌کنیم.

تعزیرات حکومتی استان تهران نیز با بررسی وضعیت فروش بلیت در آژانس‌های گردشگری، گزارش افزایش 4 برابری قیمت ها را داده است. محمدعلی اسفنانی، مدیرکل این اداره گفته است:

اگر افراد نتوانند مدارک لازم ارایه دهند، به طور قطع به شدیدترین وجه ممکن با آنها برخورد خواهد شد و بالاترین میزان جریمه قانونی را برای آنها در نظر خواهیم گرفت.

گزارش برخی اداره‌های میراث فرهنگی و گردشگری نشان می دهد که بعضی از هتل‌ها برای لغو رزرو اتاق، با شرایط حاضر برخورد «عادی» داشته و مردم را به خاطر کنسل کردن رزرو اتاق، جریمه کرده‌اند. برخی هتل ها حتا حاضر نشده‌اند درصدی از پول را کسر کنند و همه‌ پول دریافت شده را به عنوان جریمه نزد خود نگه داشته اند.

در صورت مشاهده تخلفاتی از این دست، می توانید آنها را از طریق تماس با سامانه 135 و 124 گزارش دهید.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET