karnaval.ir

پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 مرداد 1400

به روز رسانی

13 مرداد 1400

به نقل از خبرگزاری ایسنا

«احمد فاضلی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن بیان این که طرح صیانت مستقیماً بر حوزه گردشگری الکترونیک تاثیر دارد، اظهار کرد: بیشتر گردشگران ما خارجی هستند و درآمدزایی گردشگری نیز در این حوزه بیشتر است.

وی افزود: طرح صیانت منجر به قطع ارتباط ما با خارج از کشور می‎‌شود و به تبع آن، نوعی ناامنی برای گردشگری ایجاد خواهد شد به طوری که نتواند از طرق شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کند.

این مسئول با بیان این که طرح صیانت مشخصا روی اقتصاد در حوزه گردشگری الکترونیک اثر خواهد داشت، گفت: پس از کرونا بسیاری از فعالان صنایع‌دستی به روش‌های الکترونیک بازار خود را فراهم کردند و امروز از فروش‌های مجازی امرار معاش می‌کنند اما این طرح و حتی مطرح شدن آن، بر درآمدزایی بخش خصوصی اثری منفی دارد لذا باید تمهیداتی برای این موضوع در نظر گرفته شود.

این مسئول با تاکید بر این که آینده گردشگری در فناوری اطلاعات ریشه دارد، گفت: نقش فناوری اطلاعات واضح است و ما بیشتر باید تمهیداتی را در نظر بگیریم که به دنبال اجرای طرح صیانت امنیت گردشگران خارجی تامین شود. وی با بیان این که ناامنی و عدم امنیت گردشگران خارجی و همچنین عدم ارتباط با وب‌سایت‌های خارجی و شبکه‌های اجتماعی و دیگر گردشگران خارجی چالش مهمی پیش روی صنعت گردشگری است، گفت: این مسئله تاثیری کاملا منفی روی گردشگری می‌گذارد و با توجه به کرونا و شرایط نامطلوب این حوزه گردشگری با بحرانی جدی روبرو خواهد شد.

فاضلی هامانه با بیان این که در اجرای طرح صیانت و اینترنت ملی ایجاد زیرساخت‌های مناسب و درخور در اولین مرحله قرار دارد، تصریح کرد: ما هنوز زیرساخت‌های لازم در این زمینه را نداریم و در ابتدا باید نظرات کارشناسی برای آن مطرح شود و زیرساخت‌های لازم از طریق اپلیکیشن‌ها را ایجاد کنیم.

وی افزود: علاوه بر آن، باید متخصصان بتوانند برای این طرح حرفی برای گفتن داشته باشند لذا هنوز از طریق سخت‌افزاری و زیرساختی و نرم‌افزاری به نتیجه مطلوبی نرسیدیم. این فعال گردشگری با تاکید بر این که در شرایط کرونایی و در نبود امکان برقراری ارتباط و امکان فیزیکی گردشگری الکترونیک رونق گرفته بود، تصریح کرد: عملا بیشتر ذی‌نفعان گردشگری امرار معاش و کسب درآمدشان از طریق فضای مجازی و دیجیتال است لذا باید پتانسیل‌های خود را بیشتر و بهتر کنیم، آموزش نیروی انسانی و پرسنل را قوی‌تر کنیم تا بتوانیم از فضای ایجاد شده بهره ببریم اما اکنون این ناامنی و نارضایتی ایجاد شده برای ذی‌نفعان وضعیت را نامشخص کرده است.

وی گردشگری مجازی را ابزاری برای علاقه‌مندان به گردشگری در کمترین امکانات دانست و گفت: افراد با وجود ظرفیت فضای مجازی می‌توانند با حداقل هزینه و دانش در مورد مقصد مطلوب، برای ظرفیت‌های گردشگری کشور برنامه‌ریزی و مسافرت کنند، مقوله‌ای که شکل‌گیری آن کمتر از ۲۰ سال قدمت دارد.

این مسئول با تاکید بر این که بسیاری از شرکت‌های صنعتی برای بازاریابی‌های جهانی باید از ظرفیت گردشگری مجازی استفاده کنند، تصریح کرد: کیفیت کارآمدی و در دسترس بودن فضای مجازی به میزان زیادی ارتقا یافته و وب‌سایت‌ها به کاربران اجازه می‌دهند با نقشه‌ای که در اختیار فرد قرار داده می‎‌شود، بحث گردشگری در مقصد را هم کنترل کنند.

وی افزود: به هر حال صنعت جهانگردی همانند دیگر صنایع در حال رشد است و کارشناسان بر این باور هستند که این بحث پررونق‌ترین بخش اقتصادی جهان محسوب می‌شود و زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد لذا عملا ما با شرایط کنونی ترجیح می‌دهیم که این موهبت را مدیریت کنیم و از آن استفاده درستی داشته باشیم.

مسئول کمیته گردشگری الکترونیک یزد با تاکید بر این که در شرایط کرونا و در نبود گردشگری فیزیکی دنیا به گردشگری مجازی روی آورده است، گفت: امروز افراد زیادی از این طریق امرار معاش می‌کنند و این طرح منجر به از بین رفتن کسب و کارهای زیادی می‎‌شود.

وی خطاب به مسئولان خاطرنشان کرد: این مقوله بیکاری‌ها، تبعات و خسارات حوزه گردشگری را بسیار افزایش می‌دهد لذا نگاهی کارشناسی شده به این طرح ضروری است. فاضلی هامانه با بیان این که گردشگری الکترونیک نقطه عطف گردشگری در دنیاست، گفت: کشورهای در حال توسعه و دارای کمتر امکانات و زیرساخت‌ها از این ظرفیت استفاده می‌کنند و اگر این مقوله سلب شود، برای توسعه گران تمام خواهد شد.

وی با بیان این که گردشگری الکترونیک صرفه‌جویی در زمان و هزینه و استفاده مطلوب و همسو از تکنولوژی و الکترونیک خواهد بود، می‌گوید: گردشگری صرفا بعد اقتصادی نیست بلکه از بعد فرهنگی و اجتماعی هم می‌تواند در معرفی کشور و حتی استان موثر باشد و اقشار مختلف جامعه را در بر می‌گیرد.

ناامنی‌ِ طرح صیانت برای گردشگری

ناامنی‌ِ طرح صیانت برای گردشگری

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

قدم در راهی گذاشتم که در آغاز برایم مبهم بود، اما حالا جذاب است. انگیزه، امید و عشق موجب شد تا از سختی‌های این راه ترسی به خود راه ندهم، خستگی جسمم را با طراوت و شادابی روحم تسکین دهم و با قدرت بیشتر و

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.