karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

30 خرداد 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

پس از اعلام نامزدهای بهترین عکس نجوم سال، بسیاری با دیدن دو عکس از ایران در میان این فهرست، به وجد آمده اند. مسعود غدیری با عکس «بندر شرفخانه و دریاچه ارومیه» توانسته جایگاهی را در این فهرست به خود اختصاص دهد و مجید قهرودی با عکس «در آغوش کوه‌ها، قلب جهان!» که کهکشان راه شیری و دماوند را در یک قاب نشان می دهد، به این فهرست راه یافته است.

این مسابقه هر سال توسط رصدخانه سلطنتی گرینویچ برگزار می شود و شامل 9 رده است:

۱- پهنه آسمان

2- شفق قطبی

۳- انسان و فضا

۴- خورشید ما

۵- ماه ما

۶- سیاره ها، ستاره های دنباله‌دار و سیارک ها

۷- ستاره ها و سحابی ها

۸- کهکشان ها

۹- عکاس نجومی جوان (عکاس نجومی زیر ۱۶ سال).

امسال در یازدهمین دوره برگزاری، ۴۶۰۰ عکس از ۹۰ کشور دنیا برای شرکت در این رقابت فرستاده شده اند و در فهرست کوتاه برگزیدگان این مسابقه، ۴۰ عکس به چشم می خورد که 2 عکس از آنها به ایران اختصاص دارد. عکاسان آثار برگزیده این مسابقه، به عنوان عکاس سال نجوم شناخته می شود و جوایزی را در یافت می کنند.

برندگان نهایی در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹ و در مراسمی در موزه ملی دریایی بریتانیا اعلام می شوند و عکس های برنده به همراه تعدادی از عکس‌های نامزد شده، ۱۳ سپتامبر در این موزه در معرض نمایش قرار می گیرند.

بهترین عکس نجوم سال

بهترین عکس نجوم سال

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.