بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 فروردین 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، الکساندر دومَی (Alexandre Demaille) از فعالان صنعت گردشگری فرانسه با انتشار مقاله ای در باره گردشگری ایران چنین گفت:

ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری بزرگ برای فرانسوی ها است.

وی در مقاله ی خود که با عنوان «آیا به زودی روند طولانی صدور ویزای ایران خاتمه می یابد؟» در وبسایت آژانس رَپید ویزا (RapideVisa)، منتشر شده، چنین آورده است:

صدور ویزا را می توان مانعی در سر راه توسعه گردشگری فرانسه در ایران ارزیابی کرد. اگر نتوان حذف آن را ممکن دانست، اما آسان سازی فرایند آن را می توان متصور بود.

دراین مقاله به توافق هسته ای در سال 2016 اشاره شده و آمده است که ایران توانست با دستیابی به این توافق، بیش از گذشته از مزایای گشایش های جهانی استفاده کند.

نویسنده در این مطلب به میراث و فرهنگ هزاران ساله ایران نیز اشاره می کند و تاکید می نماید که این کشور به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری بزرگ برای فرانسوی ها است.
وی با بیان اینکه فرایند دست و پاگیر صدور ویزا، توسعه گردشگری را محدود کرده است، یادآور می شود که برای صدور ویزای ایران دو روش صدور ویزا پیش از خروج در کنسولگری و دریافت ویزا در فرودگاه هایی چون تهران، مشهد و شیراز وجود دارد.

او با اشاره به اینکه از سال 2008 و بر اساس اصل عمل متقابل توسط مقام های ایرانی، برای کسب ویزا، ثبت اثر انگشت فرانسوی ها در کنسولگری ایران اجباری شده است، می افزاید:

از ابتدای سال جاری میلادی ساده سازی تشریفات اداری توسط مقام های ایرانی اجرا می شود و فرم های کاغذی جای خود را به فرم های آنلاین داده اند.

نویسنده این مقاله بر این باور است که اگر ایران خواهان توسعه بیشتری در بخش گردشگری است، باید تشریفات صدور ویزا را بر اساس توافقنامه های بین المللی تنظیم کند. به گفته وی بسیاری از متخصصان صنعت گردشگری منتظر حذف فرایند ثبت اثر انگشت در کنسولگری می باشند.

چندی پیش وبسایت روزنامه پر تیراژ فیگارو، از مزایای گردشگری کشورمان در دو گزارش مجزا سخن گفت و ایران را مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی در سال 2017 معرفی کرد. در زیر می توانید خبر مربوط را بخوانید:

ایران جذاب ترین مقصد گردشگری ۲۰۱۷ از نگاه روزنامه فرانسوی

بهمن ماه سال گذشته نیز، ژان مارک ارو، وزیر امور خارجه فرانسه در سفر به تهران، تمایل این کشور را نسبت به اعطای ویزا به تمامی ایرانیانی که خواستار سفر به فرانسه هستند اعلام نمود و اظهار داشت که مایل است این روند را آسان و تعدا آنها را دو برابر کنیم تا توریست های ایرانی را در فرانسه ببینیم تا جوامع ما همدیگر را بهتر بشناسند و سهم خود را در فصل جدید از روابط تاریخی دو کشور داشته باشند.

ایران

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

خوب که فکر می کنم، می بینم سال ها پیش که راهم به سوی گردشگری کج شد، هنوز آن قدر درباره اش نمی دانستم. خیلی از ما انتخاب رشته مان در دانشگاه اتفاقی بوده اما راستش را بخواهید برای من شیرین ترین اتفاق دنیا بود

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.