ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 خرداد 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، یک گردشگر فرانسوی با اشاره به وضعیت نابسامان سواحل ایران و زباله‌های رها شده در طبیعت، اظهار کرد:

حدود ۵۰ سال پیش ما هم در فرانسه اشتباه‌های بزرگی داشتیم و طبیعت را به مخاطره انداختیم، به نظر می‌آید ایران درحال تکرار همان اشتباه‌ها است.

ژان برای دومین بار به ایران سفر کرده بود؛ سفر قبلی او شامل بازدید از شهرهای تاریخی ایران، مثل اصفهان، کاشان، شیراز، یزد و تهران می شد و این‌بار برای دیدن نوار غربی ایران و استان هایی همچون خوزستان، کرمانشاه، همدان، زنجان، آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان و نوار ساحلی دریای خزر، همراه یک گروه هفت نفره شده بود. وی گفت:

«کاسپین» یکی از با اهمیت‌ترین دریاچه‌های دنیا است، خوشحال بودم که قرار است در این سفر آن را ببینم، حدود ۵ هزار کیلومتر راه آمدیم تا به بزرگترین دریاچه کره زمین برسیم اما همه آن زیبایی که درباره‌اش خوانده و شنیده بودم در میان زباله‌ها و بی‌نظمی احاطه شده بود. از بهم ریختگی ساحل، حجم زباله و اقداماتی که بیشتر به تخریب منجر شده است، تعجب کردم.

این گردشگر که از حامیان محیط زیست است، افزود:

دکه هایی که به عنوان کافه و رستوران در ساحل ساخته شده، به قدری نامنظم، به هم ریخته و ناپایدار بود که انگار قرار است تا ۲۰ سال دیگر وجود نداشته باشند.

وی در ادامه گفت:

ایران کشور بسیار زیبایی است، متاسف شدم وقتی دیدم مردم طبیعت را محافظت نکرده و به آن احترام نمی‌گذارند. در برخی مناطق مثل سواحل مازندران و گیلان به نظر می‌رسد عمدا می‌خواهند زیبایی را از بین ببرند. این رفتار غیرمسئولانه چندان خوشایند نیست.

این گردشگر فرانسوی خاطرنشان کرد:

موضوع حفظ طبیعت اصللا ربطی به ایرانی و یا فرانسوی بودن ندارد. این مشکل، بین‌المللی است و کشورهای زیادی از گذشته تا به حال با آن درگیر بوده‌اند. در فرانسه هم این اشتباه ها رخ می‌داد، اما با آگاه شدن مردم به ترمیم و جبران اشتباه های گذشته پرداختند. وقتی طبیعت را زیبا نگه داریم نسل‌های آینده هم از آن بهره مند خواهند شد.

در ادامه عکس‌هایی را می بینید که در سفر این گردشگر فرانسوی به ساحل دریای خزر ثبت شده اند:

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET