ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، روزنامه ال پاییس که در مادرید چاپ می شود، گزارشی در مورد ایران به چاپ رسانده و آن را این گونه آغاز کرده است:

 سرزمین هایی که به دلیل بدگویی های واقعی‌ یا بی‌ اساس علیه آنها، بازدید کننده کمی‌ دارند، در نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا موسوم به فیتور که از (27 دی تا‌ 1اول بهمن ماه ) 2018 برگزار شد، ارزشمندی خود را به عنوان مقصد تعطیلات نشان دادند.

این روزنامه افزود:

به هنگام فکر کردن به ایران، ذهن به طور خودکار به برنامه هسته ای، امام خمینی (ره) و انقلاب دینی که در سال 1979 توسط وی رهبری شد و این کشور را به جمهوری اسلامی امروز تبدیل کرد، کشیده می‌شود.

ال پاییس ادامه داد:

افراد از خود در مورد سانسور، اجباری بودن حجاب زنان، اخبار مربوط به تصمیم اخیر «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا درباره قربانی کردن (خروج واشنگتن از) توافق هسته ای ایران و یا ناآرامی ها در شهر مشهد، سوال می‌ کنند.

این نشریه تصریح کرد:

اما ایران بر اساس اطلاعات سازمان جهانی‌ گردشگری، کشوری با ثبات قلمداد می‌ شود که هر بار، گردشگران بیشتری نسبت به گذشته به آنجا سفر می‌ کنند. 

این روزنامه با بیان این مطلب که اسپانیایی ها در میان این گردشگران حضور دارند، خاطرنشان کرد:

گردشگران جذب میراث تاریخی، هنری و معماری ایران می شوند که در میان آن 17 مکان محافظت شده از سوی یونسکو نیز وجود دارد.

این نشریه از شهرهای ایران نظیر کاشان و یزد یا آثار باستانی تخت جمشید که در مسیر جاده ابریشم قرار دارند، به عنوان دیگر جذابیت های کشورمان نام برد.

ال پاییس با نام بردن از «ماشا زندی» که از 10 سال پیش به عنوان راهنما برای گروه های گردشگران اسپانیایی، فعالیت دارد نوشت:

از دید این راهنما، ایران کشور بسیار امنی است، هرچند اذعان دارد که برخی از مشتریانش، گاهی احساس نگرانی می کنند، زیرا ایران را با عراق اشتباه می‌ گیرند و یا به جنگ می اندیشند.

زندی معتقد است:

ما ساکنان کشوری مذهبی‌ و اصولگرا هستیم و به همین دلیل، همه زنان باید روسری سر کنند و در رستوران ها، نوشابه الکلی نوشیده نمی‌ شود، اما به این معنی‌ نیست که ایران کشور بدی است.

وی گفت:

ما ایرانی ها، بسیار مهمان نواز هستیم، در خیابان همه به شما کمک می‌ کنند و این کشور، امن است. شما می‌ توانید به تنهایی قدم بزنید یا سفر کنید و هیچ اتفاقی نمی‌ افتد.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
ناشناس

واقعا خدا رو شکر که ایران اسلامیه

15 بهمن 1396

ناشناس

این دو خانم اسپانیایی هستن که حجابی شدن؟

15 بهمن 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET