ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

30 آذر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، «گروه سنجش خطرپذیری» پیش بینی خود از خطرهای امنیتی و سیاسی را در نقشه خطرپذیری سال 2018 ارایه کرده و ایران را از نظر امنیتی در کنار کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا که خطرپذیری کمی دارند قرار داده است. این در حالی‌ست که بیشتر کشورهای اطراف ایران در منطقه خاورمیانه در این نقشه، خطرپذیری متوسط، بالا یا بسیار بالایی دارند. عربستان و ترکیه در این نقشه در حد متوسط خطرپذیری امنیتی هستند و عراق، سوریه و افغانستان حد بسیار بالای خطرپذیری را دارند. 

کشورهای حوزه اسکاندیناوی مثل دانمارک، سوئد و نروژ در این پژوهش از نظر امنیتی در سطح خطرپذیری بسیار پایینی قرار گرفته اند. خوب است بدانید کشورهایی که «خطرپذیری کم یا بسیار کم» دارند جزو کشورهای امن قرار می گیرند و آنهایی که «خطرپذیری بالا و بسیار بالایی» دارند جزو کشورهای ناامن محسوب می شوند. 

این گروه همچنین نقشه دیگری با عنوان «خطرپذیری مسافرتی (گردشگری)» را نیز ارایه کرده است که خطرهای مسافرتی و بهداشت جهانی را در میان کشورهای جهان نشان می دهد. ایران در این ارزیابی هم میزان خطرپذیری مسافرتی کمی را به خود اختصاص داده است و جزو کشورهای امن دنیا برای گردشگری به حساب می آید. 

«شاخص خطرپذیری مسافرتی کم» از دیدگاه این گروه اندازه پایین جرایم خشونت بار است. همچنین کشورهایی که میزان خشونت های سیاسی، نژادی یا فرقه ای و آشوب های شهری در آنها پایین است نیز در دسته «خطرپذیری مسافرتی با میزان کم» قرار می گیرند. بر این اساس کشورمان سرویس های امنیتی و اورژانسی موثر و زیرساخت های اجتماعی استواری دارد. 

ایران در کنار کشورهای خاورمیانه از نظر «خطرپذیری مسافرتی کم» در کنار کشورهای امارات، قطر و عمان قرار گرفته است. 

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET