ویدیو HD
فهیمه دزفولی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سفیر روسیه یکی از دلایل ورود کم گردشگر روس به ایران را عدم تبلیغات و اطلاع‌رسانی درباره جاذبه‌های ایران می‌داند.

«لوان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران که در یک نشست خبری به همراه هم وطن خود «الکسی کنستانتینویچ ولین» معاون وزیر مخابرات روسیه در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد حضور داشت، در پاسخ به سوال در مورد تعداد گردشگران ایرانی حاضر در روسیه در زمان جام جهانی فوتبال، اظهار کرد:

آمار دقیقی از میزان گردشگران ایرانی در روسیه ندارم؛ چون ایرانی‌ها برای ورود به روسیه نیاز به روادید نداشتند؛ اما می‌دانیم که تعداد گردشگران ایرانی افزایش داشته است.

جاگاریان با اشاره به اینکه سال گذشته بین 63 تا 65 هزار نفر ایرانی از روسیه بازدید کردند، گفت:

اما گردشگران روسیه کمتر به ایران آمده‌اند که یکی از دلایل آن تبلیغ نکردن مناطق گردشگری ایران است.

سفیر روسیه، میزبان رویداد جام جهانی 2018 که هم اکنون به پایان نزدیک می‌شود، درباره بازدید اتباع روسی از ایران توضیح داد:

البته در کشور ایران محدودیت‌هایی در حوزه غذا و پوشش وجود دارد که بر گردشگری تاثیر گذاشته است. بازگشت کریمه (1) به روسیه یکی دیگر از علت‌های کم شدن سفر گردشگر روس به دیگر کشورهاست زیرا گردشگران روس علاقه بسیاری به کریمه دارند و در حال حاضر بیشتر از این منطقه برای گردش استفاده می کنند.

پانوشت


1- کریمه شبه جزیره ای در شمال دریای سیاه است که با فروپاشی شوروی از روسیه جدا شده بود و سرانجام پس از کشمکش های بسیار دوباره به روسیه پیوست.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET